Arama

'' resim sergisi sanatseverlerle buluştu

Yayınlanma Tarihi: 07.03.2019 09:59 Güncelleme Tarihi: 07.03.2019 10:02
'Beyaz Köprü' resim sergisi sanatseverlerle buluştu

UNESCO bünyesinde yer alan Ressam Arif Aziz'in "" isimli sergisi 'de açıldı. Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) bünyesinde yer alan Dünya  Arif Aziz'in eserleri "Beyaz Köprü" isimli sergiyle sanatseverlerle buluştu.

'deki açılışta konuşan Ressam Arif Aziz, ilk sergisini 1995 yılında 'da açtığını hatırlatarak, "O zaman sergimi açmıştı, bugün 28'inci sergimi burada açmanın mutluluğunu yaşıyorum. İstanbul'u ve buranın insanlarını çok seviyorum." dedi.

Serginin adının olmasına da değinen Aziz, beyaz renginin temizliği ve saflığı simgelediğini ve köprülerin insanların birbirine ulaşmasında önemli rol oynadığını söyledi.

Aziz, son yirmi yılda yaptığı resimlerinin seçilerek sergilendiğini belirterek, sergi sayesinde İstanbul'da yeni dostlar kazandığını anlattı.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ise Nevmekan Sahil'in kültür sanat alanında önemli işlere imza attığını belirterek, "'la coğrafi anlamda bir sınır olsa bile, biz iki devlet bir milletiz. Buradan Azerbaycan'daki kardeşlerimize selam olsun. Bugün aramızdaki bağları daha da güçlendirecek bir serginin açılışını yapıyoruz." ifadelerini kullandı.

Türkmen, açılışa katılan ressam Erol Deneç, ebru sanatçısı Hikmet Barutçugil ve Osman Sezgin'e katılımları için teşekkür etti.

Açılış öncesinde Azeri piyanist Aytaç Rıza Guliyeva'nın da dahil olduğu "Trio Mirakulum" isimli grup Azeri ve Türk müziklerinden dinleti sundu.

86 eserin yer aldığı sergi, 12 Nisan'a kadar ziyaret edilebilecek.

2020 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN