Arama

Bir Yeşilçam yıldızı daha vefat etti

Yayınlanma Tarihi: 19.04.2017 10:53
Bir Yeşilçam yıldızı daha vefat etti
Yeşilçam’ın usta oyuncularından 72 yaşında hayatını kaybetti. Kayabaş akciğer yetmezliği nedeniyle tedavi görüyordu.

Yeşilçam’ın usta oyuncularından Bülent Kayabaş 72 yaşında hayatını kaybetti. Kayabaş, bir süredir akciğer yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Kanser ile mücadele eden usta oyuncu Bülent Kayabaş’tan acı haber geldi. Usta oyuncu bu sabah akciğer yetmezliği tanısı ile tedavi gördüğü Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.

Sanatçının tedavi gördüğü özel hastaneden yapılan açıklamada, Kayabaş’ın uzun süredir kolorektal kanser tedavisi gördüğü ve buna bağlı gelişen çoklu organ yetmezliği nedeniyle bu sabah 06.05’de hayatını kaybettiğini bildirildi.

Ünlü sanatçı cuma günü son yolculuğuna uğurlanacak.

Son olarak Sermiyan Midyat’ın yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği ’Bir Baba Hindu’ filmi ile izleyici karşısına çıkan Kayabaş, 72 yaşındaydı...

BÜLENT KAYABAŞ KİMDİR?

Bülent Kayabaş, 25 Ağustos 1945 tarihinde Eskişehir’de doğdu. Tam adı Osman Bülent Kayabaş’dır.

1961 yılında Eskişehir Belediye Tiyatrosu’nda profesyonel olarak tiyatro oyuncusu oldu. Birçok tiyatro oyununda oynadı, televizyon dizileri ve sinema filmlerinde de rol aldı. Seslendirmeler yaptı. Winnie The Pooh’yu 14 yıl seslendirdi.

2000 yılında yapımcılığını ve yönetmenliğini Derviş Zaim’in üstlendiği “Filler ve Çimen” filminde Ali Sürmeli, Sanem Çelik,Bülent Kayabaş, Haluk Bilginer, Uğur Polatberaber oynamışlardır.

Bülent Kayabaş, 2010yılında Haldun Dormen’in,Cevat Fehmi Başkut’un ‘Buzlar Çözülmeden’ adlı romanından müzikal bir tarzda oyunlaştırdığı ‘Bir Kış Masalı’ adlı oyununda oynadı.

Bülent Kayabaş, 1981 yılında Nur Sürer ile evlendi. Kısa sürede boşandı. 2007yılında 15 yıllık arkadaşı Selma Kepekli ile Turgutreis’te evlendi.
2020 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN