Arama

’ Tokyo Festivali’nde

Yayınlanma Tarihi: 27.10.2017 00:00 Güncelleme Tarihi: 27.10.2017 09:25
‘Buğday’ Tokyo Festivali’nde

’nun yönettiği “” filmi, Ana Yarışması’nda izleyiciyle buluşacak.

'nun yönetmenliğini üstlendiği, SABAH'ın ana medya sponsoru olduğu "" filmi, festival yolculuğuna 'nın başkenti Tokyo'da devam ediyor.

Dünya prömiyerini 'nde yaptıktan sonra; Adana, Köln, Londra ve Sao Paulo film festivallerinde seyirci tarafından büyük ilgiyle izlenen film, bu kez Asya kıtasının en önemli festivali olan Ana Yarışması'nda izleyiciyle buluşacak.

Buğday'ın aynı zamanda Asya prömiyerinin gerçekleşeceği festival bu yıl 4 Kasım'a kadar sürecek. Filmin Asya prömiyeri, yönetmen Kaplanoğlu ve başrol oyuncusu 'ın katılımıyla yarın 10.30'da EX Theater Roppongi'de gerçekleştirilecek. Kaplanoğlu ile Altın Ayı ödüllü filmi "" ile Japonya'da vizyona girdiğinde tanışan Japon izleyici, "Buğday"ı da merakla bekliyor. Filmin 30 Ekim Pazartesi günü yapılacak ikinci gösteriminin biletleri, 'nde de olduğu gibi şimdiden tükendi. İngilizce ve siyah beyaz çekilen "Buğday," insanoğlunun yaptığı genetik araştırmalar ve iklim döngüsüne verdiği zarar nedeniyle bitki ve hayvan soyunun tükendiği; dünyanın korunaklı şehirler ve ölü topraklar olarak ikiye ayrıldığı bir dönemde geçen distopik (anti-ütopik) bir yapım. Çekimleri 'de, ABD'de ve Almanya'da gerçekleştirilen filmin başrollerinde Jean-Marc Barr, Ermin Bravo, Grigory Dobrygin ve Cristina Flutur yer alıyor. Buğday, Türkiye'de 24 Kasım'da vizyona girecek.

2021 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN