Arama

Türk sineması 'da

Yayınlanma Tarihi: 29.09.2017 00:00 Güncelleme Tarihi: 29.09.2017 12:29
Türk sineması Güney Afrika'da

'da başladı. kapsamında , ve şehirlerinde "", "", "" ve "" filmleri gösterilecek.

Türkiye'nin Büyükelçiliği tarafından 'da düzenlenen resepsiyonla başlayan film festivalinin açılışında "" filmi gösterildi. kapsamında Pretorya, ve şehirlerinde "", "", "" ve "" filmleri gösterilecek.

GÜNEY AFRİKA'DAKİ TÜRK TOPLUMUNUN KUCAKLAŞMASI

Türkiye'nin Pretorya Büyükelçisi , film festivalinin 'daki Türk toplumunun kucaklaşmasında önemli rol oynadığını belirterek, "Aldığımız geri bildirimlerden anlıyoruz ki film festivali, ülkemizin özellikle çağdaş sinemasını ve Türk kültürünü Güney Afrikalılara anlatan ve aynı zamanda buradaki Türk toplumunun bir araya gelmesine ve kucaklaşmasına vesile olan bir etkinlik" dedi.

Dün 'nın () Güney Afrika uçuşlarına başlamasının 10. yıl dönümünü kutladıklarını anımsatan Ülgen, bunun kendisine büyük onur verdiğini, THY'nin Türkiye'yi Güney Afrika'ya bağlayan en güçlü ve en kısa yol olduğunu kaydetti.

GÜNEY AFRİKALI GİRİŞİMCİLERİN ÖNÜ AÇILACAK

Ülgen, " gündemi aslında ekonomi ağırlıklı. 5 yıllık aradan sonra gelecek hafta eş başkanlığında Güney Afrika Sanayi ve Ticaret Bakanı'nın da katılımıyla Karma Ekonomik Komisyonu toplantısını gerçekleştireceğiz. Üst düzeyde kapsamlı bir görüşme dizimiz olacak. Buradan beklentimiz Güney Afrika pazarına girmek isteyen girişimcilerimizin keza Türkiye pazarına girmek isteyen Güney Afrikalı girişimcilerin önünü açmak " şeklinde konuştu.

TÜRKİYE'NİN GÜNEY AFRİKA'DAKİ VARLIĞI GÜÇLENDİ

15 Temmuz darbe girişiminden sonra Fethullahçı Terör Örgütü'nün () varlığını Güney Afrika'da daha fazla hissetmeye başladıklarını ifade eden Ülgen, bu konuyu Güney Afrika makamları ile ele aldıklarını ve müzakerelerin sürdüğünü söyledi.

15 Temmuz darbe girişiminin Türkiye'yi daha da güçlendirdiğini vurgulayan Ülgen, geçen yıl Yunus Emre Enstitüsünün, bir ay önce de 'nın Güney Afrika'da faaliyete başlamasının Türkiye'nin Güney Afrika'daki varlığını hem kalkınma hem insani yardım hem de ekonomik anlamda daha da güçlendirdiğini sözlerine ekledi.

Festival, 22 Ekim'de sona erecek.

2021 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN