Arama

Başbakanı , ’de yönetimi devraldı

Yayınlanma Tarihi: 02.10.2017 00:00 Güncelleme Tarihi: 02.10.2017 18:02
Filistin Hükümeti Başbakanı Hamdallah, Gazze’de yönetimi devraldı

Filistin Hükumeti Başbakanı El , ’ın yönetimini merkezi hükümete teslim kararının çok isabetli bir adım olduğunu belirterek, “Başkan 'ın talimatıyla Filistin devletinin Gazze ve ’da bölünmez bir bütün olduğunu ilan etmek için geldim" dedi.

Filistin Hükumeti Başbakanı El , yönetimini teslim almak için geldiği Gazze'nin kuzeyindeki kapısında yaptığı konuşmada hükumetin başarılı olmasının vatandaşların hayatlarında yapacağı iyileştirmelerle mümkün olacağını söyledi.

El Hamdallah, 'ın Gazze yönetimini merkezi hükumete teslim kararının çok isabetli bir adım olduğunu belirterek, bunun üzerine çok güzel hizmetler koyacağız. Başkan 'ın talimatıyla Filistin devletinin Gazze ve 'da bölünmez bir bütün olduğunu ilan etmek için geldim" dedi.

El Hamdallah konuşmasını şöyle sürdürdü "Şu andan itibaren hep birlikte Gazze'nin yeniden imarı, vatandaşların refah seviyesinin yükseltilmesi ve özgürlüğü için çalışacağız" dedi.Bugün Hamas Hareketinin Başkanı İsmail ile bir toplantı yapacak olan Filistin Başbakanı El Hamdallah yarın Gazze'de bakanlar kurulunu toplayacak.

Nidal Halk Cephesi Siyasi Büro üyesi , İHA muhabirine yaptığı açıklamada, "Biz mili ve İslami güç olarak burada bulunuyoruz. Filistin Hükumeti Başbakanı Rami El Hamdallah'ın Gazze hükumet yönetimini devralmasını çok iyi karşılıyoruz. Bu anlaşmanın başarılı olmasını ümit ediyoruz"Fetih Hareketi Devrim Meclisi üyesi Albay , "Bütün Filistin halkı olarak, milli birlik içinde enflasyonu, işsizliği, fakirliği ortadan kaldırmak, barış getirmek ve mutluluğu başarmak için çalışacağız" dedi. Ebu Yasir sözlerini şöyle sürdürdü. "Gazze ve Batı Şeria halkına selamlarımızı sunuyoruz. Başkan Abbas Filistin'in bütünlüğünü sağladı. Bu bütün Filistin halkının rüyasıydı. Gazzesiz Filistin devleti de olmaz barış da olmaz."

2020 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN