Arama

Filistin Hükümeti Başbakanı Hamdallah, Gazze’de yönetimi devraldı

Filistin Hükumeti Başbakanı El Hamdallah, Hamas’ın Gazze yönetimini merkezi hükümete teslim kararının çok isabetli bir adım olduğunu belirterek, “Başkan Mahmut Abbas'ın talimatıyla Filistin devletinin Gazze ve Batı Şeria’da bölünmez bir bütün olduğunu ilan etmek için geldim" dedi.

Filistin Hükümeti Başbakanı Hamdallah, Gazze’de yönetimi devraldı
Yayınlanma Tarihi: 2.10.2017 00:00:00 Güncelleme Tarihi: 02.10.2017 18:02

Filistin Hükumeti Başbakanı El Hamdallah, Gazze yönetimini teslim almak için geldiği Gazze'nin kuzeyindeki Beyt Hanun kapısında yaptığı konuşmada hükumetin başarılı olmasının vatandaşların hayatlarında yapacağı iyileştirmelerle mümkün olacağını söyledi.

El Hamdallah, Hamas'ın Gazze yönetimini merkezi hükumete teslim kararının çok isabetli bir adım olduğunu belirterek, bunun üzerine çok güzel hizmetler koyacağız. Başkan Mahmut Abbas'ın talimatıyla Filistin devletinin Gazze ve Batı Şeria'da bölünmez bir bütün olduğunu ilan etmek için geldim" dedi.

El Hamdallah konuşmasını şöyle sürdürdü "Şu andan itibaren hep birlikte Gazze'nin yeniden imarı, vatandaşların refah seviyesinin yükseltilmesi ve özgürlüğü için çalışacağız" dedi.Bugün Hamas Hareketinin Başkanı İsmail Haniye ile bir toplantı yapacak olan Filistin Başbakanı El Hamdallah yarın Gazze'de bakanlar kurulunu toplayacak.

Nidal Halk Cephesi Siyasi Büro üyesi Rafik Ebu Delfa, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, "Biz mili ve İslami güç olarak burada bulunuyoruz. Filistin Hükumeti Başbakanı Rami El Hamdallah'ın Gazze hükumet yönetimini devralmasını çok iyi karşılıyoruz. Bu anlaşmanın başarılı olmasını ümit ediyoruz"Fetih Hareketi Devrim Meclisi üyesi Albay Ebu Yasir, "Bütün Filistin halkı olarak, milli birlik içinde enflasyonu, işsizliği, fakirliği ortadan kaldırmak, barış getirmek ve mutluluğu başarmak için çalışacağız" dedi. Ebu Yasir sözlerini şöyle sürdürdü. "Gazze ve Batı Şeria halkına selamlarımızı sunuyoruz. Başkan Abbas Filistin'in bütünlüğünü sağladı. Bu bütün Filistin halkının rüyasıydı. Gazzesiz Filistin devleti de olmaz barış da olmaz."

2023 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN