Arama

  • Anasayfa
  • Gündem
  • ABD'nin FETÖ irtibat ajanı Metin Topuz’un yeni görüntüleri çıktı

'nin ’un yeni görüntüleri çıktı

Yayınlanma Tarihi: 12.10.2017 00:00 Güncelleme Tarihi: 12.10.2017 23:47
ABD'nin FETÖ irtibat ajanı Metin Topuz’un yeni görüntüleri çıktı

'cülerle arasında irtibatı sağlayan ABD İstanbul Başkonsolosluk görevlisi ile ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı. Topuz'un, 17 Aralık’tan bir ay önce ’ye gittiği anlaşıldı

Amerika ile vize krizi çıkmasına "gerekçe" gösterilen 'nda görevli 'un irtibatına ilişkin yeni görüntülere ulaşıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturma kapsamında "" iddiasıyla tutuklanan Metin Topuz'un 17- 25 Aralık operasyonundan bir ay önce 'ye gittiği ortaya çıktı.

Daha önce ABD Adalet Bakanlığı Uyuşturucu ile Mücadele Dairesi (DEA) mensubuymuş gibi operasyonlara katıldığına dair fotoğrafları ortaya çıkan Metin Topuz'un, hakim, savcı ve polislerle ilişki ağını inceleyen İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmayı derinleştirdikçe ilişki ağı daha net ortaya çıkıyor.

Tutuklanması ABD ile krize neden olan İstanbul Başkonsolosluğu "irtibatçı"sı Topuz'un, FETÖ ile işbirliği ve 17-25 Aralık darbe girişimindeki aktif rolü, fotoğraflarla da belgelendi. Görüntülerde Topuz, 17 Aralık'tan 32 gün önce, kumpasın mimarlarından 'yı Mali Şube'deki makamında ziyaret ediyor. Topuz ile Saygılı'nın sır dolu görüşmesi yaklaşık bir saat sürüyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 17-25 Aralık yargısal darbe girişiminin arkasında kimlerin bulunduğunu tespit etmeye yönelik soruşturmasında tutuklanan ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu irtibat görevlisi Metin Topuz'un, (FETÖ) ile irtibatı belgelendi.

A Haber'de yayınlanan Kadraj programında Sabah Gazetesi muhabiri Kenan Kıran, Metin Topuz'la ilgili görüntüleri paylaştı. Topuz'un, 17-25 Aralık darbe girişiminden 32 gün önce, 5 Kasım 2013'te FETÖ'cü eski İstanbul Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde görüştüğüne yönelik fotoğrafları yayınlandı.

2021 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN