Arama

'ün görüntülerini sızdırdılar!

Yayınlanma Tarihi: 11.10.2017 00:00 Güncelleme Tarihi: 11.10.2017 16:11
Adil Öksüz'ün görüntülerini sızdırdılar!

FETÖ'deki iç savaş kızıştı, örgütün tabanı kazan kaldırdı. Sosyal medya üzerinden 'un baş aktörlerinden 'ün yeni görüntüleri sızdırıldı. İşte o görüntüler...

FETÖ'cü darbe girişiminin planlayıcıları arasında olan "" , 'nin sıkça yediği ''nin ustası olduğu ortaya çıktı.

Görüntüler 23 Ekim 2011 Van Depremi sonrasında çekildiği arka fondan gelen haberlerden anlaşılıyor.

Videoyu sosyal medyada paylaşan https://twitter.com/mekanizeler adresindeki notta "maklubeyi Adil yapar yer" diye bilgi veriyor. Adı geçen Ali Sami, cemaatin olduğu ortaya çıktı.

HAVAALANINDA RUSYA İMAMI ALİ SAMİ KARŞILAMIŞ

'daki darbe girişiminin hazırlayıcılarından olduğu ve kalkışmayı Ankara'daki 'nden yönettiği öne sürülen , gözaltına alındıktan sonra sevk edildiği adliyede Sabah saatlerinde serbest bırakıldı. Ankara'dan bindiği uçakla İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na gidip otomobilini alan Adil Öksüz'ü karşılayan ve cep telefonuyla konuşmasını sağlayan bir kişi, güvenlik kameralarına yansıdı.

Yapılan araştırmada, Adil Öksüz'ü karşıladığı belirlenen kişinin önce Ali Kaya adlı bir gurbetçi olduğu ifade edildi. Ancak soruşturmayı derinleştiren İstanbul Emniyeti İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Adil Öksüz'ü karşılayan kişinin olduğunu tespit etti.

MAHKEMECE TUTUKLANDI

FETÖ'nün Rusya imamı olduğu belirtilen Ali Sami Yıldırım'ın, Adil Öksüz'ü havaalanında karşıladıktan sonra saklanmasına yardımcı olduğu anlaşıldı. Geçtiğimiz günlerde yapılan operasyonla, Ali Sami Yıldırım'ın, kapatılan Meydan gazetesi'nin yazı işleri müdürü ve FETÖ'nün Kanada imamı olduğu ileri sürülen İLHAN YILDIRIM ile birlikte gözaltına alındığı ve çıkarıldığı mahkemede tutuklandığı öğrenildi.

FETÖ'NÜN RUSYA İMAMI

Aynı zamanda FETÖ'nün Hava Kuvvetleri imamı Adil Öksüz'ün kayınbiraderi olduğu da kaydedilen Ali Sami Yıldırım'ın, FETÖ'nün Rusya'daki bir numarası olduğu öğrenildi. Ali Sami Yıldırım'ın, Rusya'daki Diyalog Avrasya Vakfı'nın başında bulunduğu da bildirildi.

2021 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN