Arama

Amerikan beslemesi teröristler!

Yayınlanma Tarihi: 19.06.2017 00:00 Güncelleme Tarihi: 19.06.2017 18:02
Amerikan beslemesi teröristler!

Terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı YPG'ye giden silahlar Türkiye’den çıkıyor. Reuters, ABD’nin Rakka’da teröristlere gönderdiği menzilli keskin nişancı tüfeği, gözetleme dürbünü ve zırhlı araçları fotoğrafladı.

YPG'li teröristler uzun menzilli keskin nişancı tüfeği ve Amerikan yapımı zırhlı araçları kullanıyor.

ABD'nin, terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı YPG'ye gönderdiği bu silahları Reuters fotoğrafladı. Fotoğraflarda uzun menzilli keskin nişancı tüfeği, gözetleme dürbünü ve zırhlı araçlar göze çarpıyor.

Rakka kuşatmasında YPG ile birlikte hareket eden Pentagon, şimdiye kadar 130 TIR'a yüklenmiş zırhlı araç ve askeri mühimmatı teröristlere verdi. Geçen haftaki son sevkiyat, Irak üzerinden Suriye'ye geçen TIR'ların Rakka çevresine gitmesiyle gerçekleşmişti.

SURİYE'DE 'BİRLİK' DONATIYOR!

ABD Başkanı Donald Trump, terör örgütü DEAŞ'ın kalesi Rakka'nın geri alınmasında bir diğer terör oluşumu YPG ile işbirliğine geçen ay imza atmıştı.

YPG'ye verilecek silahlar listesinde, 12 bin adet Kalaşnikof, 6 bin adet makineli tüfek, 3 bin 500 adet ağır makineli tüfek yer alıyor.

Ayrıca, 3 bin adet Amerikan yapımı RPG-7 ve 1000 adet Amerikan yapımı AT-4 veya Rus yapımı SPG-9 tanksavar da listede. Değişik kalibreye sahip 235 adet havan topu, 100 adet keskin nişancı tüfeği, 450 adet PV-7 tipi gece görüş dürbünü ve 150 adet kızılötesi lazer aydınlatıcı dürbün de terör örgütüne ulaştırılacak.

SİLAHLAR, PKK'LILARDAN ÇIKIYOR

Türkiye, başından beri Washington'dan Rakka operasyonunun terörist unsurlarla yapılmasının tehlikesine dikkat çekiyor. Ankara, YPG'ye verilen silahların Türkiye'ye karşı da kullanılacağını defalarca ABD'ye iletti. Erdoğan'ın Washington ziyaretinde de konu gündeme geldi ancak Donald Trump YPG kararından vazgeçmedi.

Öncekigün Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde güvenlik güçlerinin sürdürdüğü operasyonda seri numarası silinmiş bir AT-4 tanksavar silahı ele geçirildi.

2020 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN