Arama

Modern çağın alternatif tedavi yöntemleri

Modern tıp, hegemonyasını ilan ettiğinden beri bitkilerden faydalanarak yapılan ilaçlar ve geleneksel yöntemler göz ardı edilmeye başlandı. Oysa bugün kullandığımız pek çok ilaç, aslında bitkilerden elde ediliyor. Modern çağın bilimsel temelli tedavi rehberlerini sizler için derledik.

  • 1
  • 20
OKSİJEN/OZON TEDAVİSİ
OKSİJEN/OZON TEDAVİSİ

Oksijen bedenimiz için en gerekli gazdır. Oksijeni etkileyen her şey beden ve ruh halimizi de etkiler. Ozon tedavisi ile kanserden diyabete, tansiyondan böbrek rahatsızlıklarına kadar pek çok hastalığın tedavisinde başarılı sonuçlara ulaşılmaktadır.

Doğal olarak atmosferde ozon tabakası bulunur. Dünyanın ve canlıların olumsuz güneş ışınlarından ve uzaydaki canlılıklardan korunmasını sağlar. Ozon molekülünün varlığı ozon, 1840 yılında Avusturyalı kimyager Christian Schönbein tarafından keşfedildi. Ozon tedavisi 1915 yılından itibaren alman bilim insanları tarafından insanların tedavisinde kullanılmaya başlandı.

Tedavinin işleyiş süreci nedir?

Şimşek ve yıldırımlı bir gecede hava da ozon meydana gelir. Ağır bir gazdır. yere çöker. Yağmurdan sonraki sabah yürüyüşünde ferah hava olarak burnumuza gelen koku ozon gazı kokusudur. Ozon tedavisi, vücudun oksitlenmesini yani paslanmasını azaltır ve gençleşme etkisi yaratır.

  • 2
  • 20
OZON TEDAVİSİNİN FAYDALARI NELERDİR?
OZON TEDAVİSİNİN FAYDALARI NELERDİR?

•Ozon tedavisi, kan yapımını arttırır. Ayrıca kırmızı kan hücrelerinin esnekliğini, oksijen taşıma kapasitesini ve organlara ulaştığında oksijeni bırakmasını arttırır. Kalp, beyin ve böbrek damar tıkanıklığı olan bedenlerde iyileşme artar. Ozon tedavisi, tıkanmış damarların tedavisinde oldukça faydalıdır.

  • 3
  • 20
MANYETİK ALAN TEDAVİSİ
MANYETİK ALAN TEDAVİSİ

Elektromanyetik kirlilik günümüzde çok fazladır. Manyetik alan hücrelerimizin çalışması için çok gereklidir. Kirlenmiş alanımızın temizlenmesi için doğal düzeylerdeki manyetik alan uygulamasına dikkat edilmelidir. Her manyetik alan doğrudan beden uygulanmamalıdır.

Magnetoterapi, doğal ve hassas bir tedavi şekli olan manyetik alan etkileşimine dayanan yani girişimsel olmayan fiziksel bir tedavi metodudur. Bu doğal metot aynı anda bir çok hastalığın tedavisinde başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. Tedavide oldukça geniş bir uygulama alanı olması, kolay uygulanabilirliği, doğal bir metot oluşu ve yan etkisi olmaması, magnetoterapiyi oldukça önemli kılmaktadır.

  • 4
  • 20
MANYETİK ALAN TEDAVİSİ NASIL KEŞFEDİLDİ?
MANYETİK ALAN TEDAVİSİ NASIL KEŞFEDİLDİ?

Vücuduna ihtiyacı olan bu doğal manyetik alan tatbik edildiğinde bağışıklık sistemlerinin kuvvetlendiği, enerji dengelerinin normal ve doğal sınırında tutulduğu, hücrelerin kirli ve bulanık denizdeki balıklar gibi fonksiyon görmekteyken, berrak ve temiz denizdeki balıklar misali bir canlılık kazandığı tespit edildi ve 1998 yılında modern tıp hizmetine sunuldu.

  • 5
  • 20
HOMEOPATİ
HOMEOPATİ

Alman hekim Hahnemann'ın 200 yıl kadar önce geliştirdiği, ülkemizde son yıllarda uygulanmaya başlayan, dünyada yaygın olarak bilinen, doğal ve etkili bir tedavi yöntemidir. Bu tedavinin, benzerin benzerle iyileşeceği prensibiyle çalışır. Bitki, mineral, hayvan gibi materyallerin bir anlamda frekanslarını kullanır.

Homeopati, bir hastalığın, hastalık belirtilerini sağlam bir insanda ortaya çıkarabilecek maddelerin çok düşük dozlarda hastaya verilmesiyle tedavi edilebileceği inancına dayanan bir alternatif tıp yöntemidir.

2020 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN