Arama

Evde el dezenfektanı nasıl yapılır?

Çin'de ortaya çıkan koronavirüsün tüm dünyaya yayılmasından dolayı birçok kişi virüse karşı korunmanın yollarını bulmaya çalışıyor. Uzmanlar koronavirüsten korunmanın bir yolunun da temizlikten geçtiğini belirtti. Sağlığı tehdit eden koronavirüsten korunmak için el dezenfektanlarına rağbet artmış bir vaziyette. Ancak kimyasal el temizleme dezenfektanlarına karşı olan şüpheli yaklaşımlar, insanların doğal yöntemlere başvurmasına sebebiyet veriyor. Peki, evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz el dezenfektanları nasıl yapılır? İşte koronavirüsüne karşı evde yapabileceğiniz doğal el dezenfektanı yöntemleri...

  • 1
  • 14
CORONAVİRÜSTEN KORUNMANIN YOLLARI TEMİZLİKTEN GEÇİYOR
CORONAVİRÜSTEN KORUNMANIN YOLLARI TEMİZLİKTEN GEÇİYOR

Çin'de ortaya çıkan koronavirüsün tüm dünyaya yayılmasından dolayı birçok kişi virüse karşı korunmanın yollarını arıyor. Uzmanlar koronavirüsten korunmanın bir yolunun da temizlikten geçtiğini belirtti. İnsanlar sağlığı tehdit eden koronavirüsten korunmak için el dezenfektanının nasıl yapıldığına dair araştırmalar yapıyor.

Özellikle yeni tip koronavirüse (Covid-19) karşı önlem almak isteyenler için evde nasıl dezenfektanlar hazırlanacağı herkes tarafından merak edilen hususlar arasında.

Türkiye'de Sağlık Bakanlığı tarafından koronavirüse karşı olağanüstü önlemler alınsa da vatandaşlar bu konuda tedbirli olmak durumunda elbette. Bu sebeple evde yapılabilecek dezenfektanlar da oldukça rağbet görüyor.

  • 3
  • 14
KENDİ PAYIMIZA DÜŞEN YÖNTEMLER BULMAMIZ MÜMKÜN
KENDİ PAYIMIZA DÜŞEN YÖNTEMLER BULMAMIZ MÜMKÜN

Tüm dünyayı saran koronavirüse karşı önlem almak, toplum sağlımız açısından çok önemli bir konu. Sağlığımızı ciddi şekilde tehdit eden yeni tip koronavirüs (Covid-19) İran ve İtalya'da ciddi ölümlere sebep oldu. Ülkeleri tehdit eden bu virüsten kendi payımıza düşen yöntemler bulmamız da mümkün.

  • 4
  • 14
EL TEMİZLİĞİNİN ÖNEMİ
EL TEMİZLİĞİNİN ÖNEMİ

Günlük hayatta alınacak önlemlerle koronavirüsten korunmanın mümkün olduğunu belirten uzmanlar, el temizliğinin önemini vurguluyor. Peki, el temizliğimiz için önemli olan doğal dezenfektanlar nasıl hazırlanır?

İşte el dezenfektanı yapılışı…

  • 5
  • 14
EVDE EL DEZENFEKTANI NASIL HAZIRLANIR?
EVDE EL DEZENFEKTANI NASIL HAZIRLANIR?

Koronavirüse karşı evde kolayca hazırlayabileceğimiz üç farklı yöntem bulunmaktadır. İşte ilk dezenfektanın hazırlanışı. Bütün malzemeleri bir aktarda bulup evde kolayca hazırlayabilirsiniz.

2020 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN