Arama

Eşsiz güzellikleriyle kışın görülmesi gereken yerler

Türkiye'de yaz döneminde olduğu gibi kış döneminde de gezilecek onlarca tabiat harikası bulunuyor. Kışın beyaza bürünen bu eşsiz manzaraları seyrederken aynı zamanda tarihe de tanıklık edebiliyorsunuz. Sizler için Sapanca'dan Van'a ülkemizde kışın görmeniz gereken yerleri derledik.

  • 1
  • 25
KAPADOKYA
KAPADOKYA

Her mevsim bir başka güzel olan Kapadokya, kışın da kar altındaki görüntüsü ile nefesleri kesiyor. Bu yer, eşsiz görünümü sönmüş volkan lavlarından alır. Kapadokya'da bulunan yeraltı şehirlerinin sırları ise hala çözülmeye devam ediyor. Peri bacalarıyla benzersiz bir görsel şölen oluşturan Kapadokya, mucize doğa olaylarıyla oluşmasının yanında birçok uygarlığı da barındıran kadim şehirlerimizden biri.

  • 2
  • 25
KAPADOKYA
KAPADOKYA

Kış aylarında bölgedeki şömineli taş evlerinde bu tarihe ortak olabiliyorsunuz.UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası alınan bu yere gittiğinizde Ihlara Vadisi'ni, Göreme Açık Hava Müzesi'ni ve Ürgüp'ü görmeden dönmeyin.

  • 3
  • 25
YEDİGÖLLER
YEDİGÖLLER

Bolu'ya 44 kilometre uzaklıkta bulunan Yedigöller, doyumsuz manzarasıyla görenlerin nefesini kesiyor. Nazlıgöl, Seringöl, Deringöl, Sazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Büyükgöl'den oluşan Yedigöller, yabancı turistlerden de büyük ilgi görüyor. Dere, ırmak ve vadiler arasında yer alıyor. Şehir hayatındaki hiç durulmayan o yoğunluğa ara vermek için dinlenecek bir köşeklerden biri olan Yedigöller Milli Parkı kar yağışıyla birlikte doğa harikasına dönüşüyor. Göllerin etrafı meşe, gürgen, kızılağaç, karaağaç, karaçam gibi çeşit çeşit ağaçlarla kaplı olan Yedigöller, kışın yağan karlarla birlikte masalsı bir görünüm alıyor. Burada yürüyüş yapabilir ve manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

  • 4
  • 25
ABANT
ABANT

Yüksek çam ağaçları ile çevrilen Abant gölü muhteşem doğasıyla herkesin görmesi gereken yerlerden biri. Abant bir tabiat parkı olmasının yanında burada gezilecek yerler de oldukça fazla. Abant gölünü dışında faytonlar gezilecek yerler konusunda en başı çekse de Abant'ta gezilecek görülecek yerler bununla sınırlı değil. Aracınızla ya da fayton ile göl çevresini gezebilir, Sinekli Yaylası, Samandere Şelalesi, Güzeldere Şelalesi'ni keşfedebilirsiniz.

  • 5
  • 25
ABANT
ABANT

Her kişinin hayatta görmesi gereken muhteşem bir doğa içerisinde yüksek çam ağaçları ile çevrilmiş bir göl ve yağan kar ile kart postal gibi görüntüler sizleri bekliyor. Konaklama için birçok kaliteli tesisin olduğu Abant bölgesinde kışın yapılacak doğa yürüyüşleri çok keyifli oluyor.

2021 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN