Arama

Doğa ve inanç turizminin alternatif rotası

İçerisinde bulunduğumuz kış aylarının soğuk günlerinde ülkemiz beyaz gelinliğini giydi. Türkiye'nin birçok yerinde kar yağışıyla, kimi ekmeğinin derdindeyken kimisi de karın tadını çıkardı. Binlerce metre yükseklikte vatanımızı koruyan askerimizden hayvanlar âlemine, Paris'ten Hollanda'ya pek çok özel an fotoğrafçıların objektifine takıldı.

  • 1
  • 22
TOHMA ÇAYI VE DARENDE
TOHMA ÇAYI VE DARENDE

Anadolu'nun inanç ve doğa turizmi merkezlerinden Malatya'nın Darende ilçesi, tarihi ve doğal güzellikleriyle, yılın stresini atmak isteyenler için alternatif tatil rotası sunuyor. Sarp kayalıklara sahip Tohma Kanyonu ortasından geçen Tohma Çayı ve ağaçların her mevsim oluşturduğu renk cümbüşü, ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Jeolojik dönemlerdeki kırılmalarla oluşan, sarp kayalıklar arasından akan suyu taşıyan Tohma Kanyonu, yılın stresini atmak isteyenler için alternatif bir rota oluşturuyor.

  • 2
  • 22
TOHMA KANYONU, BEYAZ GELİNLİĞİNİ GİYDİ
TOHMA KANYONU, BEYAZ GELİNLİĞİNİ GİYDİ

Doğal güzellikleriyle saklı bir cenneti andıran Malatya'nın Darende ilçesindeki Tohma Kanyonu, yılın dört mevsimi ziyaretçilerine güzel manzaralar sunuyor. Jeolojik dönemlerdeki kırılmalarla oluşan, sarp kayalıklar arasından akan suyu taşıyan ve ilçenin önemli turistik değerlerinden biri olan kanyon, bölgede etkili olan soğuk hava ve kar yağışı ile beyaza büründü.

  • 3
  • 22
ŞİFRE VE SİMGELERİYLE DİKKAT ÇEKEN CAMİ
ŞİFRE VE SİMGELERİYLE DİKKAT ÇEKEN CAMİ

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Eğitim Kampüsü'nde 21 Eylül'de hizmete açılan "BTSO Camisi", modern mimarisi, şifreleri, simgeleri ve kültürel esintileriyle dikkati çekiyor. Namaz kılınan zemin kısmı, üst katta oluşturulan cami, Cumhurbaşkanlığı forsunda ve bakanlıkların logolarında da ön plana çıkan 16 devleti simgeleyen mimarı tasarımla dikkati çekiyor. Direk ve kolonların kullanılmayan, 16 Türk devletini temsilen 16 köşeli olarak tasarlanan caminin aydınlatmasında, Allah'ın 99 ismiyle anlamlandırılan 99 led ampul bulunuyor.

  • 4
  • 22
KAPADOKYA, ERCİYES VE KOZAKLI
KAPADOKYA, ERCİYES VE KOZAKLI

Türkiye'nin gözde turizm merkezi Kapadokya bölgesi, misafirlerine bir günde hem peribacalarıyla kaplı yörede balon turuna çıkma hem Erciyes Dağı'nda kayak yapma hem de Kozaklı'da kaplıca keyfi çıkarma fırsatı sunuyor. Yerli ve yabancı turistlerin gözdesi Kapadokya bölgesi, yarıyıl tatilini balon turu ile kayak ve kaplıca keyfini aynı gün yaşamak isteyenleri bekliyor. Bölgede, tatilciler, sıcak hava balonu turlarına katılarak doğal kaya oluşumlarıyla kaplı vadiler ve peribacalarının otantik atmosferini gökyüzünden kuş bakışı izleme fırsatı buluyor.

  • 5
  • 22
KIŞIN DA TURİSTLERİN GÖZDESİ: DÜDEN ŞELALESİ
KIŞIN DA TURİSTLERİN GÖZDESİ: DÜDEN ŞELALESİ

Dünyanın önemli doğal güzellikleri arasında yer alan ve her yıl 400 bin yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Düden Şelalesi, renk cümbüşü ve gürül gürül akan suyuyla kışın da turistlerin gözdesi. Antalya kent merkezine 10 kilometre uzaklıkta bulunan ve kaynağını Kepez Hidroelektrik Santrali'nden alan şelaleyi, Çin'den Japonya'ya, Filistin'den Rusya'ya, Amerika'dan Almanya'ya farklı ülkelerden binlerce turist ziyaret ediyor. Yazın serinlemek, doğayla baş başa kalmak için çok tercih edilen Düden Şelalesi, kışın da misafirlerini ağırlıyor. Kırmızı, turuncu, yeşil, sarı, kahverengi renklerinin cümbüş oluşturduğu şelalede, ziyaretçiler fotoğraf çektiriyor, ırmağın kenarında saatlerce oturup, şelaleyi izliyor.

2020 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN