Arama

Zamanda yolculuk temalı en iyi 15 Film

Zamanda yolculuk insanoğlunun en çok merak ettiği konulardan birisidir. Bilimsel olarak şuan mümkün olmasa da bazı filmler zamanda yolculuğunun binbir yolunu çoktan keşfetti. Sizler için zamanda yolculuğu konu edinen 15 filmi derledik.

  • 1
  • 15
Paris'te Gece Yarısı (2011)
Paris'te Gece Yarısı (2011)

IMDb: 7.7 - 1 saat 40 dakika

Sonbaharda evlenecek olan Amerikalı çift Gil ve Inez, Inez'in babasının iş gereği Paris'e gelmesini fırsat bilip küçük bir tatil için bu gözde Avrupa şehrinin yolunu tutarlar. Başta her şey eğlence dolu bir Avrupa kentini gezmekten ibaretken, özellikle damat adayın Gil'in Paris caddelerinde gece yarısı yaşadığı gerçek üstü maceralar sadece onun değil tüm ailenin hayatını değiştirecektir. Zira bu genç adam, Paris'e büyük bir aşk beslemeye başlar ve edebiyatçı kimliği ve tutkusu pekişir.

64. Cannes Film Festivali'nin açılış filmi olan Woody Allen yönetmenliğindeki Paris'te Gece Yarısı'nın başrollerini Owen Wilson ve Rachel McAdams paylaşırken Gil'in edebiyat dünyasında karşılaştığı yıldızları Marion Cotillard, Kathy Bates, Carla Bruni, Adrien Brody gibi zengin bir oyuncu kadrosu canlandırıyor.

Eğer siz de edebiyat ve sanatseverseniz, Woody Allen tarzı komik dokunuşlarla bezenmiş bu filmde Scott Fitzgerald, Ernest Hemingway, Salvador Dali gibi büyük isimlere de rastlamaktan büyük keyif alacaksınız.

Yönetmen: Woody Allen Senaryo: Woody Allen

  • 2
  • 15
Kapsül (2004)
Kapsül (2004)

IMDb: 6.9 - 1 saat 19 dakika

Yetenekli iki genç mühendis, bir garajda yürüttükleri deneyler sırasında kazara müthiş bir keşifte bulunurlar. Üzerinde çalıştıkları proje, onları zamanda geriye doğru yolculuğa çıkarabilmektedir. Sonsuz merakları nedeniyle, yolculuk deneylerini birbirlerinden habersiz yürüten mühendislerin bu deneyi çok ciddi sorunlara yol açacaktır.

Yönetmen: Shane Carruth Senaryo: Shane Carruth

  • 3
  • 15
Bay Hiç kimse (2010)
Bay Hiç kimse (2010)

IMDb: 7.9 - 2 saat 37 dakika

Başlıkta bahsi geçen Bay Hiç kimse, 2092 yılında dünyada kalmış son ölümlü olan 117 yaşındaki Némo adlı bir adamdır. Ölüm döşeğindeki Némo genç bir çocukken bir peronda durduğunu hatırlar. Tren kalkmak üzeredir. Annesiyle birlikte mi gitmeli, yoksa babasıyla mı kalmalıdır? Bu karar, sonsuz sayıda olasılığı doğuracaktır.

Yönetmen: Jaco Van Dormael Senaryo: Jaco Van Dormael

  • 4
  • 15
Geleceğe Dönüş (1985)
Geleceğe Dönüş (1985)

IMDb: 8.5 - 1 saat 56 dakika

Dönemin özellikle tasarımıyla öne çıkan otomobillerinden olan bir DeLoran'ın içine gizlenmiş icat, Marty'i yanlışlıkla 50'lere geri götürür. Sorumsuz delikanlı bu gösterişsiz Amerikan kasabasında bir kazaya yol açar ve müstakbel anne ve babasının tanışmasına engel olur. Böylece kendisi de hiç doğmamış olacağı için bu durumu düzeltmesi gerekmektedir. Ama hayat sandığından daha karmaşıktır ve sorumluluk kelimesinin anlamını öğrenmek zorundadır.

Yönetmen: Robert Zemeckis Senaryo: Robert Zemeckis, Bob Gale

  • 5
  • 15
Karanlığın Ordusu (1992)
Karanlığın Ordusu (1992)

IMDb: 7.6 - 1 saat 36 dakika

Evil Dead serisinin bu üçüncü filminde Ash, zamanda yolculuk yapmış ve 1300'lü yıllara düşmüştür. Onu bulan bir grup asker casus olduğunu düşünür ve ölüme mahkûm eder. Ancak bu sırada bulunduğu kale saldırıya uğrar. Kahramanlıkla bütün düşmanları öldüren Ash adeta bir kahraman gibi görülür.

Krallığa Necronomicon'u alması için yardım etmeye karar verir. Bu kitap sayesinde o da evine gidebilecektir. Ancak kitabı alırken kötülüğün uyanmasını sağlar ve ölüler ordusu ile krallık arasında başlayan savaşa liderlik etmek zorunda kalır. Ash çiftelisi ve testeresi ile bu savaşı kazanabilecek midir?

Yönetmen: Sam Raimi Senaryo: Sam Raimi, Ivan Raimi

2019 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN