Arama

2018'in en iyi 20 filmi

2018 yılının sonuna yaklaştığımız şu günlerde, "yedinci sanat" olarak anılan sinema filmleri, halen geniş kitlelere ulaşmaya; sinemaseverler, salonları doldurup taşırmaya devam ediyor. IMDb listelerinden yola çıkarak 2018'in en iyi filmlerini derlediğimiz listemizin başında ise Nuri Bilge Ceylan'ın "Ahlat Ağacı" filmi bulunuyor.

  • 1
  • 20
Ahlat Ağacı
Ahlat Ağacı

Ahlat Ağacı filminin konusu:

Sinan oldum olası edebiyatla ilgili bir genç adamdır ve yazar olmak ister. Anadolu'da doğduğu köye dönen genç adam, kitabını bastıracak parayı bulmak için tüm enerjisini harcamaya başlar ancak babasının geçmişten kalan borçları başına dert olacaktır.

Üniversitede sınıf öğretmenliği bölümünü bitirdikten sonra memleketi olan Çanakkale'nin Çan ilçesine dönen Sinan, işsiz güçsüz bir şekilde günlerini geçirir. Bir yandan en büyük hayali olan, kendi yazdığı ''Ahlat Ağacı'' adlı kitabı bastırabilmek için gerekli maddi kaynağı kapı kapı dolaşıp ararken, diğer yandan da etrafındakilerle, ailesiyle ve özellikle babası İdris'le birçok sürtüşmeler yaşar.

Yönetmen: Nuri Bilge Ceylan Senaryo: Nuri Bilge Ceylan, Ebru Ceylan, Akın Aksu

  • 2
  • 20
Başlat: Ready Player One
Başlat: Ready Player One

Başlat: Ready Player One filminin konusu:

Başlat: Ready Player One, yönetmenliği Steven Spielberg tarafından gerçekleştirilen ve Ernest Cline'nin aynı isimli romanından uyarlanan, bilim kurgu, ve macera filmidir.

2045 yılında dünya yaşanmaz bir hale gelir ve insanlar gündelik hayat dertlerinden uzaklaşabilmek için OASIS adlı bir sanal gerçeklik oyunuyla, varoluşlarına bir anlam katabilmeye başlar. OASIS dünyasının mucidi James Halliday, gerçek bir dâhidir. Ancak Halliday öldükten sonra, OASIS dünyasının içindeki bir yere bir 'anahtar' gizlediğini, onu bulanın hem 500 milyar dolara, hem de OASIS dünyasının tam kontrolüne sahip olacağını anlattığı, ölümünden önce kaydedilmiş bir videosu ortaya çıkar.

Bunun olaydan sonra herkes anahtarı aramaya başlar. Colombus, Ohio'da yaşayan genç Wade Watts da bu yarışa dahil olur ve kısa sürede oyundaki başarısıyla herkesin dikkatini çeker. Ancak OASIS şirketinin yöneticileri, büyük ödülü kaptırmaya niyetli değildir ve hem oyunda, hem de gerçek hayatta Wade'i durdurabilmek için her şeyi yapacaklardır.

Yönetmen: Steven Spielberg Senaryo: Zak Penn, Ernest Cline, Eric Eason

  • 3
  • 20
Mission: Impossible - Yansımalar
Mission: Impossible - Yansımalar

Mission: Impossible - Yansımalar filminin konusu:

Mission: Impossible Yansımalar, Görevimiz Tehlike serisinin altıncı devam halkasıdır. İkonik ajan Ethan Hunt, birlikte çalıştığı IMF ekibi ve tanıdık birkaç dostu sıkıntılı bir zamandadır. Berlin'deki görevin ters gitmesi sonucunda Ethan Hunt CIA ile ters düşer ve denetimsizliği sebebiyle CIA'in kara listesine girer.

Yönetmen: Christopher McQuarrie Senaryo: Christopher McQuarrie

  • 4
  • 20
Deadpool 2
Deadpool 2

Deadpool 2 filminin konusu:

İlk filmindeki maceralarının ardından Wade Wilson, yani Deadpool bu kez birçok açıdan tam zıttı olan Cable ile karşı karşıya gelir. Russell adında başka bir mutantın peşinde olan Cable'ı durdurmak için Deadpool, Domino ve Negasonic Teenage Warhead gibi diğer mutantlarla birlikte X-Force ekibini kurar.

Deadpool, kahramanlık işlerini devam ettirir ve bir yandan da gündelik hayatını sürdürür. Arkadaşı Vanessa'yla mutlu bir ilişki sürdüren Deadpool'un düzeni, gelecekten gelen Cable'ın ortaya çıkışıyla sarsılır. Cable gelecekte tehdit oluşturacak bir çocuğun peşindedir. Deadpool, Cable'ı durdurabilmek için süper güçlere sahip bir ekibi toplar ve bu aykırı karakterlerden oluşan X-Force ekibi, Deadpool'la birlikte maceraya atılır.

Yönetmen: David Leitch Senaryo: Rhett Reese, Paul Wernick, Rob Liefeld, Fabian Nicieza

  • 5
  • 20
Köpek Adası
Köpek Adası

Köpek Adası filminin konusu:

Günümüzden 20 yıl sonra Japonya'da, köpek nüfusu kontrolden çıkıp, bir de 'köpek gribi' salgını baş gösterince, köpeklerin çöple dolu bir adada karantina altına alınmasına karar verilir. 12 yaşındaki Atari Kobayashi, oraya bırakılmış Spots adlı köpeğini bulmak için büyük bir cesaret örneği göstererek adaya gelir. Adanın diğer köpekleri, Atari'nin Spots'u bulmasına ve bunu yetkililere yakalanmadan yapmasına yardım edeceklerdir.

Yönetmen: Wes Anderson Senaryo: Wes Anderson

2020 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN