Arama

Yeni çıkan, öneri ve güncele dair kitaplar…

Okuma meselesini kendisine amaç edinmiş, bilgi ve kültür peşinde koşmak için çabalayanların en çok üzüldüğü durum, her yeni günde ortaya çıkan vasıfsız kitapların durumu olmuştur. Fırından çıkan ekmek gibi kolay bir şekilde kaleme alınan ve basılan bu kitaplar, kültür dünyasını zenginleştirmeye yönelik değil aksine 'çöp kitaplar' diye tabir ettiğimiz bir oluşumun meydana gelmesine neden oluyor.

Nitekim bir şeyler öğretme çabasında olan kitaplar bu koşullar içerisinde ayakta kalmak için çaba göstermeye devam ederken, biz de Fikriyat olarak, okumayı kendisine mesele edinen ve bu doğrultuda ilerleyen Turkuvaz Kitap 'Yeni çıkanlar' başlığında birkaç kitabı ve nihayetinde öneri ve güncele dair olan kitapları sizin için derledik.

Yeni çıkan, öneri ve güncele dair kitaplar…

YENİ ÇIKANLAR:

ABD'de Din-Devlet İlişkileri

Şule Albayrak

Amerikan toplumu dikkat çekici şekilde dindar bir halktır. Devlet ise anayasada tanımlanmış bir din-devlet ayrışmasına sahiptir. Bu ayrışma devletin seküler karakterini teyit etmekle birlikte bireyin ve toplumun dini özgürlüklerini güvence altında almayı hedefler. ABD'de din-devlet ilişkilerini ele alan bu kitap, öncelikle dünyadaki din-devlet ilişki modellerine dikkat çekiyor; ardından ABD'nin bu tasnifteki yerini tespite girişiyor. Bunu yaparken ülkenin din-devlet ilişkilerinde geçirdiği serüvene ışık tutuyor ve konuyla ilgili günümüze kadar gelen tartışmaları kamuoyunun dikkatine sunuyor. ABD'de din-devlet ilişkilerini devlet okullarında din eğitimi özelinde araştıran Albayrak, çalışmaya Amerikan toplumuna dair gözlem ve analizleri dahil ediyor. Sosyolojik yaklaşımın esas alındığı bu eserde yazar, son yıllarda batı ülkelerinde din-devlet ilişkilerinde yakınlaşma eğiliminin varlığına dikkat çekiyor ve bu trendin ABD'deki izini sürüyor.

TveK'dan satın almak için tıklayın...

Yeni çıkan, öneri ve güncele dair kitaplar…

Lider / Turkuvaz Kitap

Yalçın Akdoğan

Bir toplumu yaşanan krizlerden kurtarıp her bakımdan geliştirebilecek gerçek lider kimdir, hangi özelliklere sahiptir? Siyasetin asıl amacı ne olmalıdır? Erdoğan'ın siyasete bakışı nedir? İcraat ve reformlarıyla Cumhuriyet tarihine damgasını vuran Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı karizmatik ve etkin bir lider yapan kişilik özellikleri, vizyon, siyasi tavır, ahlak ve adalet anlayışının analitik değerlendirmesi… Bu kitap Erdoğan'ı anlamak isteyenlere çok boyutlu bir bakış açısı sunuyor.

TveK'dan satın almak için tıklayın...

Yeni çıkan, öneri ve güncele dair kitaplar…

Kukla / Turkuvaz Kitap

Reşat Petek

TBMM'de Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ/PDY) 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanlığı yapan AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek tarafından kaleme alınan bu kitapta, Cumhuriyet tarihinin en büyük ihanetini merak ve hayretle okuyacaksınız.

TveK'dan satın almak için tıklayın...

Yeni çıkan, öneri ve güncele dair kitaplar…

Kestanepazarı'nın Sahte Mesihi / Turkuvaz Kitap

Zafer Şahin

Belgelerle ortaya çıkan tarihsel gerçekler. Bu kitap 50 yıllık ihanetin gizli arka planına ışık tutuyor…

Gülen'i İzmir'e getiren MİT görevlisi kimdi? Gülen, İzmir de hangi gizemli yapılanmayı kendisine rol-model olarak aldı? Buca Kaynaklar'daki FETÖ kamplarını hangi işadamlrı finanse etti? Neden İzmir'i kendisine başkent ilan etti? Kestanepazarı'dan nasıl kovuldu? Emniyet'e ve TSK'ya İzmir'den nasıl sızdı? Pensilvanya'daki çiftliğin parasını İzmir'den nasıl topladı? Firari Adil Öksüz'ün İzmir ve Gülen'le yolu nasıl kesişti? Turgut Özal'a İzmir'de nede beddua etti? Deniz Baykal'a kurulan kaset komplosu İzmir'de nerede kurgulandı? Sezen Aksu'nun babası 25 yıl boyunca Yamanlar'daki FETÖ'yü nasıl göremedi? FETÖ, Bergama'daki altın madenlerine nasıl çöktü? FETÖ'den talimat alan işadamları ve kamu görevlileri kimlerdi? İzmir'i eyaletlere bölen FETÖ, kenti nasıl haraca kesti? Darbe gecesi İzmir'deki askeri birliklerde neler yaşandı? FETÖ'nün İzmir'i kana bulama planı nasıl boşa çıkarıldı? Savaş gemileri İzmir'de hangi semtleri vuracaktı?

TveK'dan satın almak için tıklayın...

Yeni çıkan, öneri ve güncele dair kitaplar…

Kırlangıç Çığlığı

Ahmet Ümit

Ahmet Ümit'in yeni kitabı, bir Başkomser Nevzat macerası. Yazar günümüzün acımasız dünyasını bütün gerçekliğiyle sunuyor.

"Vicdanını Yitirmiş Bir Dünyadan Başka Nedir Ki Cehennem?"

Acıyı gördüm. Gözlerinin ortasında bir çiçek gibi büyüyen irisin önce ağır ağır büzülmesini, ardından çığlık gibi ansızın patlamasını gördüm. Titreyen dudaklar, bal mumuna dönüşen yüzleri, çöken yanakları, irileşen elmacık kemiklerini, birer mağara gibi derinleşen göz çukurlarını, kurumuş ağızların içinde pelteleşen dilleri gördüm. Anladım ki benliğimizin farkına vardığımız an, acının pençesinde kıvrandığımız andır. Çığlık değil, ürperiş değil, evet, nereden geldiğini bilmediğim o vahşi iniltiyi kalbimin derinliklerinde duydum. Soluksuz kaldım, boğazım kupkuru, alnım ateşler içinde, tuhaf bir hülyaya kapılmışım gibi sürüklendim o dipsiz boşlukta. Hayatın en karanlık sırrıyla yüzleştim. Karanlığın her aşamasından geçtim, akan kanın sesini duydum, ölümün serinliğini damarlarımda hissettim. Geçmişin kamburunu çoktan söküp attım sırtımdan. İnsanın insanı öldürdüğü o ilk ânı gördüm, katilin zafer haykırışını, kurbanın korku çığlığını işittim. Her an uyanmaya hazır o muhteşem dürtüyü bastırmak, insanlığın en masum haline, en saf doğasına dönmemek için yıllarca ihanet ettim kendime. Kendimle birlikte bütün dünyayı da kandırdım. Neredeyse başaracaktım ama bırakmadılar, benim adıma onlar öldürmeye başladılar. İşte bu yüzden geri döndüm...

TveK'dan satın almak için tıklayın...

2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN