Arama

Sessiz cennet: Gazipaşa

Antalya'nın en doğusundaki ilçesi Gazipaşa, muz ve tropik meyve bahçelerinin hemen bitiminde başlayan bakir koylarıyla dikkati çekiyor.

Sessiz cennet: Gazipaşa

Antalya merkeze 180 kilometre uzaklıkta bulunan ve "sessiz cennet" olarak adlandırılan Gazipaşa, doğal havuzları ve bakir koylarıyla keşfedilmeyi bekliyor.

Sessiz cennet: Gazipaşa

Türkiye'nin turizm başkenti Antalya, denizi, kumu, güneşi, tarihi, doğası ve lezzetleriyle yılda 15 milyona yakın turisti ağırlıyor. Gazipaşa'dan Kaş'a uzanan 647 kilometrelik sahil boyunda en bakir bölgelerden biri ise Gazipaşa.

Sessiz cennet: Gazipaşa

Antalya'nın 180 kilometre doğu sınırında, Toroslar'ın dik yamaçlarına kurulmuş olan Gazipaşa doğal güzelliklerini yanı sıra ilk çağdan bu yana çeşitli uygarlıklara yurt olmuş bir bölge. Geçmişte mağaraları ile korsanlara sığınak olmuş "sessiz cennet" tarihi ve doğal güzellikleri ile turizm yatırımcılarının ve gezginlerin keşfini bekliyor.

Sessiz cennet: Gazipaşa

İlçe, muz ve avokado başta olmak üzere tropik meyve bahçeleri ve sebze üretimi, seraları, tarihi ve doğal güzellikleriyle dikkati çekiyor. Yaklaşık 10 kilometrelik kumsalı, turkuaz mavisi koyları ve bozulmamış doğasıyla Gazipaşa, şehrin gürültüsünden kaçıp, doğayla iç içe bir tatil yapmak isteyenler için en güzel yerlerden biri olarak gösteriliyor.

Sessiz cennet: Gazipaşa

Gazipaşa'nın Koru Mahallesi'nde bulunan Koru Plajı bölgenin en dikkat çeken plajı. Plajda 3'ü büyük onlarca doğal havuz bulunuyor. Doğal havuzlar muhteşem manzarasının yanı sıra deniz canlılarını yakından izlemek isteyenlere de imkan sağlıyor. Aynı zamanda doğal arıtma işlevi de gören çukurluklarda deniz suyu birikiyor, dalga olmadığı zamanlarda denizle bağı kopan havuzlarda su ısınıyor.

2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN