Arama

Çocukken okuduğumuz unutulmaz kitaplar

Çocukken okuduğumuz her kitap bizim için dünyanın en güzel kitabıydı. Onlarla büyüdük, hayal dünyamızı onlar sayesinde genişlettik. Küçücük aklımızda büyük bir yer edinmişti hepsi, bu yüzden hiçbir zaman unutmadık onları. Zeze'yi, Boris'i, Küçük Prens'i ve daha nicelerini… Şimdi birer yetişkin olmamızda hepsinin payı ve yeri çok büyük. Bu güzel zamanları çocuklarına da yaşatmaya çalışan yetişkinlerin ve tüm çocukların günü kutlu olsun.

TveK'dan sizin için, unutulmayan çocuk kitaplarını derledik…

Çocukken okuduğumuz unutulmaz kitaplar

ÇOCUK KALBİ

Edmondo De Amicis

Unutulmaz anılar biriktiren, iyiye - güzele - doğruya yönelten; çocuklarımızı topluma kazandıran serilerin başında gelir bu kitap… Çocuk Kalbi, İtalyan yazar Edmondo De Amicis tarafından 1886 yılında tamamlanmış, ilkokul çağındaki Enrico adındaki İtalyan bir çocuğun okul ve sosyal yaşamını, çocuğun kendi ağzından anlatan bir romandır.

TveK'dan satın almak için tıklayınız…

Çocukken okuduğumuz unutulmaz kitaplar

ŞEKER PORTAKALI

Yazarlıkta karar kılıncaya kadar, boks antrenörlüğünden ressam ve heykeltıraşlara modellik yapmaya, muz plantasyonlarında hamallıktan gece kulüplerinde garsonluğa kadar çeşitli işlerde çalışan Jose Mauro de Vasconcelos'un başyapıtı Şeker Portakalı, günün birinde acıyı keşfeden küçük bir çocuğun öyküsüdür. Çok yoksul bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelen, dokuz yaşında yüzme öğrenirken bir gün yüzme şampiyonu olmanın hayalini kuran Vasconcelos'un çocukluğundan derin izler taşıyan Şeker Portakalı, yaşamın beklenmedik değişimleri karşısında büyük sarsıntılar yaşayan küçük Zeze'nin başından geçenleri anlatır. Vasconcelos, tam on iki günde yazdığı bu romanı yirmi yıldan fazla bir zaman yüreğinde taşıdığını söyler.

TveK'dan satın almak için tıklayınız…

Çocukken okuduğumuz unutulmaz kitaplar

KÜÇÜK PRENS

Antoine de SaintExupery

Onun nereden geldiğini anlamam uzun zaman aldı. Bana pek çok soru soran Küçük Prens, ona sorduğum soruları hiç duymuyordu sanki. Dedikleri de şans eseri yavaş yavaş çözüp anlayabildiğim sözcüklerdi.

Bir anda, onun gizemli varlığında bir ışıltı gördüm ve ona hemen sordum:

Sen de başka bir gezegenden mi geliyorsun?

Ancak o cevap vermedi. Gözlerini uçağımdan ayırmadan nazikçe başını salladı.

Bununla çok uzaklardan gelmiş olamazsın!

Ve uzun uzun bir hayale daldı. Sonra da çizdiğim koyun resmini cebinden çıkararak bu hazinesini seyretmeye başladı.

Gökyüzüne bakın ve kendinize, koyun çiçeği yedi mi, yemedi mi? diye sorun. İşte o an herşeyin nasıl değiştiğini göreceksiniz...

Ve hiçbir büyük, bu meselenin ne kadar önemli olduğunu asla anlamayacaktır!

TveK'dan satın almak için tıklayınız…

Çocukken okuduğumuz unutulmaz kitaplar

ALICE HARİKALAR DİYARINDA

Lewis Carroll

"Alice Harikalar Diyarında"nın kaleme alınmasıyla birlikte Beyaz Tavşan'ın peşine düşen Alice'in maceraları, bir çocuk kitabı olmaktan çıkıp 7'den 70'e herkesin severek okuduğu bir kitap hâline gelmiştir.

TveK'dan satın almak için tıklayınız…

Çocukken okuduğumuz unutulmaz kitaplar

AYŞEGÜL SERİSİ

Marcel Marlier, Gilbert Delahaye

Hiç büyümeyen kahraman: Ayşegül… 1954 yılından bu yana dünyanın birçok ülkesinde milyonlarca kitabı basılmış, evlerden, kütüphanelerden, kitapçılardan ve sahaf raflarından hiç eksilmeyen çocuk kahraman Ayşegül.

Ayşegül dizisi yaşamın tümünü kucaklıyor: İnsan ilişkileri, kardeş sevgisi, oyunlar, okul yaşamı, dostluk, doğa sevgisi, hayvan sevgisi, çevre bilinci Ayşegül ve arkadaşlarının serüvenlerinde işlenen konulardır. Tüm konular didaktik olmayan bir biçimde, gerçek yaşamdan kesitler sunularak ele alınır. Keyifle okunacak minik öykülerden oluşurlar.

Ayşegül serisini TveK'dan satın almak için tıklayınız…

2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN