Arama

Haftanın öne çıkan fotoğrafları

Gazze'deki "deniz eylemleri"nden Hatay'da rüzgar türbininde yangına kadar uzanan haftanın öne çıkan fotoğrafları...

Hatay'da rüzgar türbininde yangın

Hatay'ın Yayladağı ilçesinde, özel bir şirkete ait rüzgar türbininde yangın çıktı. İlçeye bağlı Şenoba Mahallesi'nde, elektrik üretmek üzere faaliyet gösteren rüzgar türbinlerinden birinde henüz bilinmeyen bir nedenle dumanlar yükselmeye başladı. Yangın, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede türbinin tamamını sardı.

Muğla'da sağanak etkili oluyor

Muğla'da sağanak nedeniyle tarım arazileri su altında kaldı.Menteşe ilçesinde metrekareye 35, Ula'da ise 46 kilogram yağış düştü.Yağışlar nedeniyle Menteşe ilçesinde Karabağlar Yaylası ile Düğerek, Ortaköy, Yaraş, Çevre Yolu, Akkaya ve Yerkesik mahallelerinde tarım arazilerini su bastı.Ula ilçesinde sağanak sonucu Akyaka ve Gökova mahallelerindeki tarım alanları su altında kaldı. Akyaka'da sağanak ve fırtına nedeniyle bazı tekneler zarar gördü.

Mutlu olmalarına karlı bir tepe ile kızakları yetiyor

Van'ın Gevaş ilçesinde kar yağışı sonrası etkili olan güneşli havayı fırsata dönüştüren onlarca çocuk, tahta ve plastik borulardan yaptıkları kızaklarla gönüllerince kayak yaptı. İlçenin İkizler Mahallesi'nde yarıyıl tatilini değerlendiren çocuklar, aile büyüklerinin yardımı ile yaptıkları kızaklarını alarak karlı tepelere akın ediyor. Tahtadan yaptıkları kızakların karda daha hızlı gitmesi için altına plastik su boruları takan çocuklar, gün içinde defalarca mahalledeki tepeye tırmanıp, kayıyor.

Erzurum'daki uluslararası buz tırmanış festivali başladı

Erzurum'da, Kayağın İpek Yolu Destinasyon Yönetim Organizasyonunca gerçekleştirilen 5. Uluslararası Emrah Özbey Buz Tırmanış Festivali başladı.Şelalelerin donmasıyla oluşan ve uzunluğu 22, 110, 120 ve 130 metre olan buz sarkıtlarının yer aldığı 4 farklı rotadaki tırmanışa 10 ülkeden 128 sporcu katıldı.

Doğu'nun mendereslerinde görsel şölen

Doğu Anadolu Bölgesi'nde kar yağışı nedeniyle Iğdır'daki Ünlendi Vadisi'nden geçen derenin oluşturduğu menderesler, görsel şölen sundu. Ünlendi Deresi ve geçtiği vadide oluşturduğu menderesler, güzel görüntü oluşturdu. Manzara, Anadolu Ajansı ekibince havadan görüntülendi.

2020 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN