Arama

Bilim kurguyu baştan yazan Philip K. Dick'ten 15 kitap

Ünlü bilim kurgu yazarı Philip Kindred Dick'in hayranları tarafından 'PKD' olarak adlandırıldığını biliyor muydunuz? Ya da bazı öykülerini kendi adıyla yazmak yerine Jack Dowland ve Richard Phillipps takma adlarını kullandığını? Sizler için, Philip K. Dick'ten gerçeğe elini uzattığınızda tutacak kadar yaklaşsanız da gerçeğin asla ele geçirilmez olduğunu göreceğiniz 15 kitabı derledik.

  • 1
  • 15
Sizi İnşa Edebiliriz
Sizi İnşa Edebiliriz

Sizi İnşa Edebiliriz kitap özeti:

Yıl 1982... Orgeon'da elektronik org üreten başarısız firmanın iki ortağı Louis Rosen ve Maury Rock, bir gün iç savaş döneminde yaşamış gerçek kişilerin simulakrasını yapmaya karar verirler. İlk prototipleri Edwin Stanton olur, ardından Abraham Lincoln gelir. Karanlık amaçları olan bir işadamı Lincoln'u kendi amaçlarına alet etmek isterken; Rosen, ortağının on sekiz yaşındaki kızı Pris'e sevdalanır. Ne var ki Pris geçmişte şizofreni tedavisi görmüştür ve çok geçmeden Rosen'i de kendi karanlık dünyasına çeker. Rosen'in Pris'e olan saplantısı büyüdükçe akıl sağlığıyla ilgili sorunları da artar. Antidepresanlardan önce, karanlık ve psikolojik bir aşk hikâyesi, insandan daha insan simulakra, akıl hastalıklarıyla boğuşan bir ülke, android ve insan, gerçeklik ve delilik. PKD'nin zihnine eşsiz bir bakışı sizleri bekliyor.

Kitabı incelemek ve satın almak için tıklayınız…

  • 2
  • 15
Vulcan'ın Çekici
Vulcan'ın Çekici

Vulcan'ın Çekici kitap özeti:

Vulcan 3 hiper-rasyonel, tarafsız bir süper bilgisayardır. 2029 yılında gezegenin tek yöneticisi haline gelmiştir. Gezegeni yıkımın eşiğine getiren savaştan sonra bir daha aynı kaosun tekrarlanmaması için ''Birlik'' organizasyonu onun emirlerini yerine getirmektedir. Ancak her totaliter yönetimde olduğu gibi burada da sisteme karşı çıkan birileri vardır. Yönetimin tekrar insanların eline geçmesini isteyen ''Gizemli Şifacılar'' hareketi Vulcan 3'ü yok etmeye kararlıdır. Ama elbette Vulcan 3'ün de bu konuda kendine ait düşünceleri vardır. İnsanlık Birlik'ten ve onun yöneticisi olan yapay zekâdan kurtulabilecek midir? Philip K. Dick'ten paranoya soslu bir distopya sizleri bekliyor.

Kitabı incelemek ve satın almak için tıklayınız…

  • 3
  • 15
Gelecek Seneyi Bekle
Gelecek Seneyi Bekle

Gelecek Seneyi Bekle kitap özeti:

İki uzaylı uygarlığın, insanımsı Lilistarlılar ve böceğimsi Reegler arasındaki savaşın ortasında kalmış Dünya gezegeni, bu gezegenin hastalık hastası lideri Gina Molinari ve savaşta silah olarak kullanılmak üzere tasarlanmış, tek kullanışta bağımlılık yaratan süper madde, JJ-180. Doktor Eric Sweetscent mutsuz evliliğinden kaçmak isterken kendini hiç beklenmedik bir biçimde olayların tam ortasında bulur.

Üstelik karısı Kathy, kullananları zamanda geçmişe ya da geleceğe götürebilen bu yeni maddenin bağımlısı olmuştur. Gino Molinari'nin özel doktoru olan Eric Sweetscent çok geçmeden kendini aynı maddenin bağımlısı olarak, cevapları her şeyi değiştirecek sorularla karşı karşıya bulur. Dünya gerçekten de savaşta doğru tarafta mıdır? Maddenin ona gösterdiklerini, gelecekte olanları değiştirebilecek midir? Bu kadar acı varken yaşam yaşanmaya değer midir?

Gelecek Seneyi Bekle, mutsuz evlilikler, uzaylılar, paranoya, zamanda yolculuk, intihar ve hayatın anlamına dair bir PKD romanıdır.

Kitabı incelemek ve satın almak için tıklayınız…

  • 4
  • 15
Albemuth Özgür Radyosu
Albemuth Özgür Radyosu

Albemuth Özgür Radyosu kitap özeti:

Philip K. Dick, her dahi gibi "hasta"ydı, belki de her "hasta" kadar dahidi. Ya da eski bir basın bülteninde de dediği gibi: Philip K. Dick'in ölümünün ardından notları arasından bulunan Albemuth Özgür Radyosu, delice ve paranoyak yaklaşımlarla, geleceğe yönelik kehanetlerle doludur ve eleştirmenlerin çoğunun dediği gibi, onun en önemli eseridir.

Kitabı incelemek ve satın almak için tıklayınız…

  • 5
  • 15
Yetenekliler Dünyası
Yetenekliler Dünyası

Yetenekliler Dünyası kitap özeti:

Bütün yüzyılların en büyük bilim kurgu yazarı Philip K. Dick'in beş kitaptan oluşan toplu öyküleri yetenekliler dünyası adını taşıyan üçüncü ciltle devam ediyor. İlk romanı güneş piyangosu'ndan önce, bir yıl içinde yazılmış yirmi üç öyküde PKD her zamanki kurnazlığını, keskin zekasını sergiliyor. En ünlü romanlarının temellerini tanıyabileceğiniz bu ciltte de birbirinden özgün fikirleriyle şaşırtmaya devam ediyor.

"Kendi döneminin en eğlenceli bilim kurgu yazarıydı ve en korkutucusudur. Onun korkuları hepimize ait korkulardı ama o bunları hiç kimsenin ifade edemeyeceği bir biçimde ifade ediyordu."

Peter Nicholls

Kitabı incelemek ve satın almak için tıklayınız…

2019 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN