Arama

  • Anasayfa
  • Dünya
  • Birleşik Krallık'ın 50 yıllık havayolu şirketi iflas etti

'ın 50 yıllık şirketi etti

Yayınlanma Tarihi: 02.10.2017 00:00 Güncelleme Tarihi: 02.10.2017 19:16
Birleşik Krallık'ın 50 yıllık havayolu şirketi iflas etti

’ın en büyük beşinci şirketi 'tan yapılan açıklamada şirketi etti. 860 bin edilirken yaklaşık 110 bin yolcunun nakli için charter uçaklar kiralandı

'ın beşinci en büyük şirketi ettiğini duyurdu.

Merkezi Birleşik Krallık'ın başkenti 'da bulunan havayolu şirketi Monarch açıklamasında, şirketin iflas ettiğini, mali yönetimin ise kayyuma devredildiğini bildirdi.

Şirketin resmi web sitesi üzerinden tüm işlemlerin durdurulduğu, yaklaşık 860 bin uçuş rezervasyonun ise edildiği duyuruldu.

Birleşik Krallık hükümetinin, ülkelerine dönmeyi bekleyen yaklaşık 110 bin yolcunun koordinasyonun sağlanması için Sivil Havacılık Otoritesi'nin (CAA) görevlendirdiği belirtildi.

Sabah erken saatlerde Birleşik Krallık'taki havaalanlarına giden çok sayıda yolcu şirketin iflas ettiğini öğrenmelerinin ardından sosyal medya üzerinden tepkilerini gösterdi.

Şirket Birleşik Krallık'ın köklü havayolu şirketleri arasında olmasına rağmen son yıllarda ağır finansal koşullarla mücadele etmeye çalışıyordu.

Monarch geçen yıl ekim ayında 291 milyon sterlin zarar ettiğini açıklamıştı.

Monarch'ın Üst Yöneticisi Andrew daha önce şirketin ve 'da yaşanan terör saldırılarından etkilendiğini savunmuştu.

Yaklaşık 2 bin 100 kişiye istihdam sağlayan şirket 1967 yılından beri faaliyet gösteriyordu.

Konuya ilişkin olarak Birleşik Krallık Başbakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Başbakan 'in yolcuların içerisinde kaldığı durumdan dolayı üzüntü duyduğu kaydedildi.

2021 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN