Arama

2018 tercih sonuçları açıklandı

ÖSYM 2018 DGS tercih sonuçları açıklandı

Ön lisans öğrencilerinin günlerdir merak beklediği 2018 yerleştirme tercih sonuçları açıklandı. 'nin DGS tercih sonuçlarını yayınladığını açıklamasının ardından milyonlarca öğrenci DGS tercih sonuçları nasıl sorgulanır aramaya başladı. Peki DGS yerleştirme tercih sonuçları nasıl sorgulanır? İşte merak edilen konuya dair tüm detaylar.

ÖSYM'nin internet sitesinde yayımlanan duyuruya göre, 2018- sonuçlarına göre, tercih yapan adayların yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemleri tamamlandı. , https://sonuc.osym.gov.tr adresli 'nin resmi sayfasından açıklandı. İşte, DGS sonuç sorgulama ekranı...

2018 DGS sonuçları doğrultusunda tercih yapan adayların, yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemleri tamamlandı. Yapılan açıklamaya göre adaylar sonuçlarını, ÖSYM'nin "https://sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden, T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle öğrenebilecek.

DGS YERLEŞTİRME SONUÇLARI SORGULAMA

DGS tercih sonuçları https://sonuc.osym.gov.tr üzerinden sorgulanabiliyor.

KAYITLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Öte yandan, merkezi yerleştirme sonuçlarına göre bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri için tarihler belirlendi.

ÖSYM'den yapılan açıklamada bir yükseköğretim programını kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili üniversite tarafından 21-27 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye süresi içinde başvurmaları gerekmektedir.

DGS EK YERLEŞTİRME NE ZAMAN?

2018 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından boş kontenjanlar için yapılacak olan işleminin ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Konu hakkında ÖSYM tarafından yapılan resmi bir açıklama henüz yok. Bu kapsamda bir gelişme ya da bilgi olduğu takdirde haberimizden okuyabilirsiniz.

2020 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN