Arama

'Hedefimiz dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer almak'

Yayınlanma Tarihi: 15.08.2018 00:00 Güncelleme Tarihi: 15.08.2018 18:42
’Hedefimiz dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer almak’

Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov, "Üniversitenin gelişmesine Türkiye büyük destek verdi." dedi.

Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov, üniversitenin gelişmesine Türkiye'nin büyük destek verdiğini belirterek, "Hedefimiz, dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer almak." dedi.

Abdirasilov, üniversitede Türk cumhuriyetlerinden ve akraba topluluklarından yüzlerce öğrencinin eğitim aldığını ve üniversitenin Kazakistan'ın önde gelen eğitim kuruluşlarından olduğunu vurguladı.

Abdrasilov, "Hedefimiz, dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer almak." ifadesini kullandı.

Üniversite kurulduğundan bu yana tıp, kültür, spor ve diğer alanlarda binlerce uzman yetiştirdiğine işaret eden Abdrasilov, "Mezunlarımız devlet kurumlarında önemli görevlerde çalışıyor. Onların arasında ünlü sanatçı, sporcuların yanı sıra valilik görevi yapanlar var." diye konuştu.

Abdrasilov, üniversitenin Türk cumhuriyetleri ve akraba topluluklar arasındaki ilişkilerin gelişmesine büyük katkı sağladığını dile getirdi.

Üniversitenin Türk haklarının birlik sembolü haline geldiğini söyleyen Abdrasilov, farklı ülkelerden gelen öğrencilerin birbiriyle kültürel başarıları ve çeşitli alanlarda tecrübelerini paylaştıklarını kaydetti.

Abdrasilov, ortak çalışmaların ülkeleri daha da güçlendirdiğini ve dostluk ilişkilerini pekiştirdiğine dikkati çekti.

Mezunların, gelecekte ülkelerini yöneteceklerine işaret eden Abdrasilov, "Öğrencilerin üniversitemizde edindiği dostluk ve karşılıklı anlayış duyguları ülkelerimiz ve halklarımızı daha da yakınlaştıracak." dedi.

2021 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN