Arama

EBA yaz kursları başvuru tarihi

Okulların bitmesine sayılı günler kala öğrenciler MEB'in EBA yaz kursu başvurularının ne zaman olacağını merak etmeye başladı. Özellikle öğrencilerin ve ailelerin araştırdığı 2018 EBA yaz kursları başvuru tarihi ne zaman yapılacak?

EBA yaz kursları başvuru tarihi
Yayınlanma Tarihi: 6.6.2018 00:00:00 Güncelleme Tarihi: 06.06.2018 17:33

Yaz tatilini iyi bir şekilde değerlendirmek isteyen öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı'nın EBA yaz kursuna kayıt yaptırmak istiyor. Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çevrimiçi bir sosyal eğitim platformu olan EBA yani Eğitim Bilişim Ağı kayıtları için gözler MEB'e çevrildi. 2018 EBA yaz kursları başvuru tarihi belli oldu mu? Konuyla ilgili yapılan resmi açıklamalar çerçevesinde EBA yaz kursu başvurularının ne zaman olacağını merak edilen aileler ve öğrenciler için açıklama geldi.

EBA GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

EBA'ya giriş, eba.gov.tr internet sitesinden yapılır. Kullanıcılar giriş için; e-Okul bilgileri, Mebbis bilgileri, EBAKOD ve açıköğretim bilgilerini kullanılabilir. Giriş işlemi yapılmadan, sunulan içeriklerin tamamına erişim sağlanamaz. EBA giriş işlemi sonrasında kurslar için başvuru da yapılabilir.

2018 EBA YAZ KURSU BAŞVURU NASIL YAPILIR?

EBA'nın resmi sitesi www.eba.gov.tr girdikten sonra E-Kurs sekmesini açın. Karşınıza Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönetim Sistemi Girişi gelecek. Buradan öğreciler için eba girişi seçeneğini tıklamanız gerekiyor. Daha sonrasında karşınıza http://giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS//giris.jsp adresi gelecek.

Buradan da e-okul bilgileri seçeneğini işaretleyerek T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Veli Bilgilendirme Sistemi Kullanıcı Doğrulama sistemini doldurmanız gerekecek. İlgili alanları doldurduktan sonra giriş yap seçeneğine basarak sistem içersine girebilirsiniz.
Sistem içinde yine e-kurs sekmesini tıkladıktan sonra karşınızda öğrenci bilgileriniz gözükecek. Sistem üzerinde bilgilerimi güncelle seçeneğine bastıktan sonra öğrenci işlemleri menüsünden kurs tercih sekmesine tıklayarak kurs tercihleriniz yapabilirsiniz. Ders seçimi bttikten sonra kaydet seçeneğini işaretleyerek işleminizi bitirebilirsiniz.

EBA KURSLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Kurslarda görev almak isteyen kadrolu/sözleşmeli öğretmenler, MEBBİS şifreleriyle e-kurs modülünden görev almak istedikleri kurs merkezi tercihlerini yaparak başvuruda bulunabilecek. Öğretmen başvurularının alınması ve ücretli öğretmen başvurularının onaylanması 12-17 Haziran'da yapılacak. Başvurular http://odsgm.meb.gov.tr/kurslar veya https://e-kurs.eba.gov.tr internet adresinden e-kurs modülü üzerinden gerçekleştirilecek.

2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN