Arama

Karşılaştırmalı Hukuk Sempozyumu

Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi, 27-29 Mayıs 2018 tarihlerinde Maribor Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Ljubljana Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından müştereken Slovenya’da düzenlenen VII. Türkiye - Slovenya Karşılaştırmalı Hukuk Sempozyumu gerçekleştirecek.

Karşılaştırmalı Hukuk Sempozyumu
Yayınlanma Tarihi: 23.5.2018 00:00:00 Güncelleme Tarihi: 23.05.2018 16:51

Bu uluslararası sempozyum kapsamında "21. yüzyılda insan hakları: Sorunlar ve beklentiler" başlığı altında klasik insan haklarının yanı sıra modern insan hakları da ele alınıp tartışılacak.

Bu bağlamda, farklı ülkelerden katılacak akademisyenler tarafından, "İnsan Hakları Tarihi", "Havayolu ile Seyahat Eden Yolcuların Haklarına Dair Yönetmelik Kapsamında Yolcu Hakları", "Avrupa Komisyonu'nun 261/2004 sayılı Tüzüğü Uyarınca Hava Yolcuları Hakları", "Turizm Sistemi ve Hava Yolcuları Hakları Uygulaması", "Türk Hukukunda Anonim Şirketlerin İnsan Haklarına Saygı Gösterme Yükümlülüğü", "Zarar Eylemleri Bakımından AB Tüketici Müktesebatının Önleyici İşlevi", "İnsan Hakkı Olarak Kişisel Veri Mahremiyeti Kapsamında Unutulma Hakkı", "Bilgi gizliliği ışığında cadde fotoğrafçılığı", "Sloven Ceza Kanunu'nda yeni bir Suç Tipi olarak İntikam Pornografisi", "Sosyal paylaşım ağlarında kişisel bilgilerin korunması", "Türkiye'de Basın Özgürlüğü ve Ceza Hukuku", "Modern Maddi Ceza Hukukunda Nitelikli Hal Olarak Eylemin Zalimce ve Haince Gerçekleştirilmesi", "Eşitlik Hakkı", "Çocuğun Üstün Menfaati İlkesi", "Yeni Aile Kanunu'nda Ebeveynlerin Bakım Yükümlülüğüne İlişkin Yasal Düzenleme", "Yeni Aile Kanunu Uyarınca Mahkemelerin Yeni Görev Alanları" konularında sunumlar yapılacak.

2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN