Arama

Erasmus başvuruları başladı!

İstanbul Medipol Üniversitesi Erasmus başvuruları başladı!

 2018-2019 Eğitim öğretim yılı için başvuruları başladı.Erasmus programına başvurular 15 Şubat-16 Mart 2018 tarihleri arasında online olarak gerçekleşecektir.

Başvuru ve detaylı bilgilendirme için bilgilendirme formunu inceleyiniz. Forma ulaşmak için tıklayınız.

Başvurular için tıklayınız.

İletişim:

Kavacık Yerleşkesi Kuzey Kampüsü A Blok 3. Kat Uluslararası Ofis

Tel: 0216 681 51 00 Dahili: 5187-5189

E-posta: uofis@medipol.edu.tr

ERASMUS'A NASIL BAŞVURULUR?

Erasmus programı, yükseköğretim kurumlarının birbirleri ile işbirliği yapmalarını teşvik etmeye yönelik bir Avrupa Birliği programı. Bu program yükseköğretim kurumlarının birbirleri ile ortak projeler üretip hayata geçirmeleri, kısa süreli öğrenci ve personel hareketliliği sağlayarak eğitim öğretim, bilgi ve becerileri geliştirebilmesi için karşılıksız mali destek sağlıyor. Erasmus programında, öğrencilerin bir veya iki yarıyıl süresince kendi kurumlarının dışında anlaşma sağlanan AB üyesi bir ülkenin yükseköğretim kurumunda eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam etmeleri amaçlar. Bu eğitimde başarılı olmak için ise dil becerileri önemli bir ön koşul.

Başvuruda bulunan öğrencilerin anlaşmalı üniversitelerde yeterli kontenjan olup olmadığına dikkat etmesi gerekir. Fakat hazırlık ve birinci sınıfta okuyan öğrenciler ile yüksek lisans ve doktora programları öğrencileri hazırlık ve bilimsel hazırlık dönemleri ile esas eğitim-öğretime başladıkları ilk yarıyılında bu programdan yararlanamazlar.

Başvuru için öğrencilerin;

  • Örgün eğitim kademelerinde kayıtlı, tam zamanlı öğrenci olması,
  • Öğrenim hareketliliği için yeterli sayıda AKTS yükü olması,
  • Ön lisans ve lisans öğrencisi ise, genel akademik not ortalamasının (GANO) en az 2,20/4,00 olması,
  • Lisansüstü öğrencisi ise, genel akademik not ortalamasının (GANO) en az 2,50/4,00 olması,
  • Varsa yabancı dil sonuç belgesini ibraz etmesi yok ise, üniversite tarafından yapılacak olan Erasmus ingilizce sınavına girmesi gerekiyor.

2018 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN