Arama

Sultan Abdülhamid Filistin'de Yahudi devletinin kurulmasını nasıl engelledi?

Yayınlanma Tarihi: 24.05.2021 12:22 Güncelleme Tarihi: 24.05.2021 12:21

Kudüs'ü çevreleyen Filistin toprakları, tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yaptı. 1948’den beri İsrail’in zulmüne karşı soylu bir direniş içerisinde olan Kudüs, tam 400 yıl Osmanlı hakimiyetinde kaldı. “Öyle Bir Hikaye” serimizin bu bölümünde günümüzde kan ve gözyaşının hiç dinmediği bir coğrafya olarak hafızalara kazınan Kudüs’ün, bir Yahudi devleti kurulmasını engellemek adına Sultan İkinci Abdülhamid tarafından nasıl muhafaza edildiğini anlatacağız. İşte, “Gökte yapılıp yere indirilen şehir” Kudüs ile ilgili öyle bir hikaye…

Haberin Devamı

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FİKRİYAT veya fikriyat.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
Bir Bilgi: Usturlab

Bir Bilgi: Usturlab

Usturlap eski zamanlarda gök cisimlerinin yükseltisini ölçmek kullanılırdı. İslâm dünyasında...

Bir bilgi: Namazgah

Bir bilgi: Namazgah

Peygamber Efendimiz (SAV), sefere veya yolculuğa çıktığında namazını eda edebilmek için yol...

Bir bilgi: Servi Ağacı

Bir bilgi: Servi Ağacı

Geleneklerimizde ölümün sembolü olarak görülen bu ağaçlar 30 metreye kadar uzayabiliyor.

2022 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN