Arama

Fatih Camii haziresinde medfun olan isimler

Yayınlanma Tarihi: 20.02.2021 19:39 Güncelleme Tarihi: 31.03.2021 14:12

Fatih Camii haziresi İstanbul’un en meşhur ve en büyük hazirelerinden biridir. Osmanlı döneminden bu yana sivil, asker, ulema ve idareci pek çok önemli ismin mezarı, Fatih Camii’nin kıble tarafındaki geniş bahçede yer alan bu hazirede medfundur. Son yıllarda yaşamını yitiren önemli tarihçilerimizden Prof. Dr. Halil İnalcık, Prof. Dr. Semavi Eyice, Prof. Dr. Kemal Karpat ve geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Kadir Topbaş da Fatih Camii haziresine defnedilmiştir. Ömrünü ilim yolculuğuna adayan ve dün hayata gözlerini yuman hadis âlimi Muhammed Emin Saraç, yarın Fatih Camii’nde kılınacak öğle namazını müteakip hazirede toprağa verilecek...

"Fatih Camii haziresinde medfun olan önemli isimler" adlı haberi okumak için tıklayın.
Haberin Devamı

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FİKRİYAT veya fikriyat.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
Saat Saat 15 Temmuz Gecesi

Saat Saat 15 Temmuz Gecesi

8 sene evvel tarihin gördüğü en alçakça darbe kalkışmalarından biri ülkemizde yaşandı. FETÖ...

2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN