Arama

Bir bilgi: Namazgah

Yayınlanma Tarihi: 03.10.2022 14:13 Güncelleme Tarihi: 18.10.2022 10:15

Peygamber Efendimiz (SAV), sefere veya yolculuğa çıktığında namazını eda edebilmek için yol kenarlarında belli mekânlar oluştururdu. Bu mekânlara "namazgâh" denirdi. Namazgâhlar ilk başta etrafına taşlar dizilerek sınırları belirlenen yerler idi. Daha sonra ise ibadethanelerin temelini oluşturdu. Efendimiz (SAV), Tebük Gazvesi'ne giderken namazgâh şeklinde üstü açık birçok mescid inşa ettirmişti. Ayrıca Peygamberimizin (SAV) Medine'de inşa ettirdiği Kuba Mescidi de namazgâh şeklinde inşa edilmiştir.

Efendimiz (SAV), Tebük Gazvesi'ne giderken namazgâh şeklinde üstü açık birçok mescid inşa ettirmişti. Ayrıca Peygamberimizin (SAV) Medine'de inşa ettirdiği Kuba Mescidi de namazgâh şeklinde inşa edilmiştir.

💠💠💠

FİKRİYAT.COM SOSYAL MEDYADA!

Fikriyat'ı aşağıdaki sosyal medya adreslerinden takip edebilirsiniz;

👉 TWITTER

👉 INSTAGRAM

👉 FACEBOOK

👉 YOUTUBE 🔔

👉 Fikriyat.com mobil uygulamasını ise buradan indirebilirsiniz.

Görüş ve önerileriniz için bizlere ulaşabileceğiniz e-posta adresimiz:

fikriyat@fikriyat.com.tr

Haberin Devamı

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FİKRİYAT veya fikriyat.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN