Arama

ABD Kongresinde ilk başörtülü Müslüman kadın

Yayınlanma Tarihi: 23.02.2019 15:11 Güncelleme Tarihi: 07.11.2018 13:54

ABD Kongre seçimlerine katılan Somali asıllı Ilhan Omar, rakibine karşı ezici üstünlük sağlayarak, Temsilciler Meclisine giren ilk Müslüman kadın üyelerden biri oldu. Başörtülü ilk üye olarak tarihe geçen Omar, elde ettiği zaferin ardından yaptığı ilk konuşmada, "Bu zafer o mülteci kampındaki 8 yaşındaki çocuğun. Bu zafer, çocuk yaşta evliliğe zorlanan genç kadın için. Bu zafer, rüyalarının sınırı olduğu söyleyen her insan için" dedi. Donald Trump'ın göçmen ve Müslüman karşıtı ırkçı söylemlerine muhalif olan Ilhan Omar'ı biraz daha yakından tanıyalım.

Haberin Devamı

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FİKRİYAT veya fikriyat.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
2022 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN