Arama

Medya

Facebook’un veri madenciliği

Facebook'un veri madenciliği

50 milyon kullanıcısının bilgilerinin Cambridge Analytics tarafından usulsüz kullanımı sonrası sessizliğini koruyan Facebook'un patronu Mark Zuckerberg yazılı açıklama yaptı. Zuckerberg, Facebook'un hatalar yaptığını kabul etti ve şirketin değişikliklere giderek, üçüncü parti tarafından yapılan uygulamalara karşı daha sıkı tedbirler getirileceğini kaydetti. Ancak akıllarda yüzlerce soru işareti var!

Yılın ’Basın Fotoğrafları’ belli oldu!

Yılın 'Basın Fotoğrafları' belli oldu!

Türkiye Foto Muhabirleri Derneğince (TFMD) düzenlenen "Türk Telekom Yılın Basın Fotoğrafları 2018" yarışması sonuçlandı. Türkiye'nin en prestijli medya ödülleri arasında yer alan ve 33 yıldır aralıksız olarak düzenlenen organizasyona bu yıl, 3 bin 200'ün üzerinde fotoğraf katıldı. 8 dalda yapılan değerlendirmede, 30 fotoğraf ve 3 fotoğraf serisi ödül aldı. Foto Röportaj alanında ikincilik ödülü Sabah Gazetesi'nden Murat Şengül'ün oldu.

Kitaplığınızı zenginleştirecek fuar

Kitaplığınızı zenginleştirecek fuar

10 Mart'ta başlayan 5. Uluslararası CNR Kitap Fuarı "oku" temasıyla kitapseverlerle buluşmaya devam ediyor. 18 Mart Pazar günü sona erecek olan fuara, yerli ve yabancı 350 yayınevi katılıyor. 1000'i aşkın etkinliğin düzenlendiği fuarda; söyleşiler, imza günleri, konferans ve seminerler, atölye çalışmaları yer alıyor. Çocukların da unutulmadığı etkinlikte, onlara özel etkinlikler, şiir dinletileri de yapılıyor. Fuarın 2018 Onur yazarı ise Türk edebiyatının usta kalemi, Fikriyat Gazetesi yazarlarından Alev Alatlı.

Müşahede edilen “Yüzler ve Mekanlar”

Müşahede edilen “Yüzler ve Mekanlar”

Yüzler ve Mekanlar , 1928 doğumlu Fransız Yeni Dalgası’nın yaratıcılarından olan Agnès Varda ve 1983 doğumlu kısa film ve belgesel yönetmeni fotoğrafçı JR’ın beraber icra ettikleri belgesel olarak farklı dönemlere bir yanıyla aynı zamana ait birbirinden tamamen farklı iki sanatçının Fransa taşrasında çıktıkları yolculuğa odaklanıyor belki de bizi bu sergüzeşte davet ediyor.

2021 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN