Arama

Vücut direncini artırmanın 20 yolu

Salgın hastalıklara yakalanmamak, yakalandığımızda da daha çabuk iyileşmek için güçlü bir bünyeye ihtiyacımız olduğunu biliyor muydunuz? Peki, vücut direncimizi artırmak için hangi mineral ve vitaminleri almalıyız? Ya da her gün en az kaç litre su içmeliyiz? Sizler için, vücut direncini artırmanın 20 yolunu derledik.

Zerdeçal kanı temizleyen ve kansere karşı koruyan bir bitkidir. Zerdeçal tozu yemeklere katılarak kullanılabileceği gibi çayı yapılarak içilebilir.

Karabaş otu, kanı ve vücuttaki zararlı toksinleri temizlemede etkilidir.

Kan ve lenfatik sistem temizleyici olarak kullanılmaktadır.

  • 4
  • 23
VİTAMİN DEPOLAMAK İÇİN SEBZE VE MEYVE TÜKETİN
VİTAMİN DEPOLAMAK İÇİN SEBZE VE MEYVE TÜKETİN

Sebze ve meyveler, günlük enerji ve protein gereksinimine çok az katkıda bulunmasının yanında mineral ve vitaminler bakımından oldukça zenginlerdir. Sebze ve meyveler büyüme ve gelişme, hücre yenilenmesi, doku onarımı, deri ve göz sağlığı, diş ve diş eti sağlığı, kan yapımı ile hastalıklara karşı direncin oluşumunda etkin rol oynar.

  • 5
  • 23
ARA ÖĞÜNDE KURU MEYVE
ARA ÖĞÜNDE KURU MEYVE

Bağışıklık sistemini güçlendiren magnezyum ve potasyumdan zengin olan muz, ceviz, badem ile kurutulmuş meyveler ara öğün ihtiyacınızı karşılarken bağışıklık sisteminizi de güçlendiriyor. Potasyum için patatesin de iyi bir kaynak olduğunu hatırlatmakta fayda var.

2020 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN