Arama

Türkiye'den vizesiz gidilen ülkeler

Bütün bir yılın yorgunluğunu atmak için tatili iple çeken tatilciler için vizesiz seyahat edebilecekleri birçok ülke bulunuyor. Peki, vizesiz gidilen ülkeler hangileri? İşte sizler için vize istemeyen 10 doğa harikası ülkeyi derledik.

  • 1
  • 41
ANDORRA
ANDORRA

Fransa ile İspanya arasında kalmış ufak bir ülke olan Andorra'da Avrupa'nın en küçük ülkelerinden biri. Denizle bağlantısı olmayan Andorra, Güneybatı Avrupa'da yer alır.

Fransa ve İspanya sınırları arasında ufak bir ülke olan Andorra, Türk vatandaşları için vizesiz. Fakat ülkenin kendi havalimanı olmadığı için ilk durağınız Fransa veya İspanya olacak. Fransa ve İspanya topraklarından geçeceğiniz için Schengen vizesi gerekiyor.

Para birimi Euro olan ülke daha çok alışveriş için tercih ediliyor. Alışveriş dışında görmeniz gereken önemli müze, vadi ve kayak merkezleri de bulunuyor.

  • 2
  • 41
ANDORRA’YA NASIL GİDİLİR?
ANDORRA’YA NASIL GİDİLİR?

Andorra'da uçak pisti bulunmadığı için yolculuğunuz uzun sürebilir. Eğer İspanya üzerinden gidecekseniz Barselona'ya uçak ile gitmelisiniz. Daha sonra karayolu ile 180 km kat ettikten sonra 3 buçuk saatte ülkeye varıyorsunuz.

Barselona'dan Andorra'ya tur şirket araçlarıyla ya da otobüslerle gidebilirsiniz. Eğer tur şirketinin araçlarını kullanmak istemezseniz Barselona havaalanından Andorra'ya giden otobüslere binebilirsiniz. Eurolines Terminal B kapısının önünden kalkan otobüsler tek yön 23 Euro, gidiş dönüş için 40 Euro talep ediliyor.

Barselona uçuş bilgilerini öğrenmek için tıklayın…

  • 3
  • 41
ANDORRA’DA NE YENİR?
ANDORRA’DA NE YENİR?

Fransa ve İspanya arasında yer alan Andorra zengin bir mutfak kültürüne sahiptir. Ülkenin denize kıyısı olmamasına rağmen çok çeşitli deniz mahsullerine sahiptir. Bunun yanı sıra Katalan yemekleri de ülkenin mutfak kültürüyle birleşti.

  • 4
  • 41
ANDORRA SEYAHATİ İÇİN FAYDALI BİLGİLER
ANDORRA SEYAHATİ İÇİN FAYDALI BİLGİLER

Andorra'da Türk büyükelçiliği bulunmaz. En yakın konsolosluk Barselona'dadır.

Posta adresi

Passeig de Gracia, nº 7, 1ª, 08007, Barselona - İSPANYA

T:+34 93 317 92 31 / +34 680 414 283 ACİL DURUM HATTI

F:+34 93 481 55 28

E: consulado.barcelona@mfa.gov.tr

Başvuru kabul saatleri: 09.30- 12.30

Andorra telefon kodu: +376

Polis: 110

İtfaiye/Ambulans: 118

Dağ kurtarma: 112

  • 5
  • 41
ANDORRA VİZESİ
ANDORRA VİZESİ

Andorra'ya giden ziyaretçiler sadece pasaport ya da ülkeye giriş için Avrupa Birliği ülkesinden birine ait ulusal kimlik kartı ibraz etmeleri gerekiyor. Ülkeye İspanya ve Fransa üzerinden gidildiği için Schengen vizesi kuralları uygulanır.

2020 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN