Arama

‘Özgürlük’ nostaljisinin ardındaki gerçek 70’li yıllar

Yayınlanma Tarihi: 18.03.2019 14:53 Güncelleme Tarihi: 02.09.2018 13:33

1970’li yıllar, hayatımızda yeniliklerin, değişimlerin yıllarıydı… Özellikle sosyal yaşam 1970’li yılların başında şekillenmeye başladı. Hayatımıza televizyonların girdiği, gazozuna maçların yapıldığı, sokaklarda misketlerin yuvarlandığı yıllardı. Kimilerine göre, 1961 anayasasının yarattığı ortam sayesinde özgürlükçü, gerçek tanıklarına göreyse dünyayı saran gençlik akımlarının etkisiyle toplumsal kaosun acı yüzü demekti. Daha da önemlisi darbenin ayak seslerinin duyulduğu, darbeye giden o acılı yolun taşlarının döşendiği, Türk siyasetinin muhtıra ile tanıştığı günlerdi. Sürgünler, yasaklar, baskılar ardı ardına geldi…

Haberin Devamı

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FİKRİYAT veya fikriyat.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN