Arama

Hasan el Benna’nın kendi sesinden gençlere öğütler

Yayınlanma Tarihi: 12.02.2019 15:52 Güncelleme Tarihi: 12.02.2019 15:55

Ömrünü takvaya, İslam davasına ve irşada adamış, bir isim Hasan el Benna. Mısır topraklarında İslam’ı ihya etmek amacıyla 1928 yılında Müslüman Kardeşler olarak bildiğimiz “İhvan-ı Müslimin” topluluğunu kurmuş; ömrünün büyük çoğunluğunu mağdur, mahpus ve muhalif olarak geçirmişti. Benna 70 yıl önce bugün, Kral Faruk’un emriyle Kahire’de şehit edildi. Onun gençlere verdiği öğütleri sizlerle buluşturuyoruz.

Haberin Devamı

kalan karakter 1000

Muhammed Emin sisman Muhammed Emin sisman

Allahım şehidimiz hasan el benna rahmetullahi aleyh hocamıza rahmet eylesin bizleri de islama hizmet eden kullarindan eylesin inşallah ümmeti muhammedin uyanmasına vesile olan bütün hocalarımıza Allah için bu davaya baş koymuş bütün ehli islama yardım eylesin buradan ümmeti Muhammede sesleniyorum gelecek Islamindir Allahın izniyle

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 16.06.2020 13:59

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FİKRİYAT veya fikriyat.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN