Arama

Kültür ve Bakanlığı 'nin sahipleri belli oldu

Yayınlanma Tarihi: 18.12.2019 09:48 Güncelleme Tarihi: 18.12.2019 09:48
Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri'nin sahipleri belli oldu

Kültür ve Bakanlığı 2019 'ne, ile Müzenin layık görüldüğü bildirildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, ödüller 'nin kültür mirasına ve sanat dünyasına özgün eser, uygulama, yorum veya bilimsel araştırmalarıyla katkı sunanlara minnet ve teşekkür ifadesi olarak 1979'dan beri veriliyor.

Bakanlığın en prestijli ve en yüksek değere sahip ödülü olarak Türk tarihi, edebiyatı, dili, plastik sanatları, mimarlık, arkeoloji, müzik ve sahne sanatları, halk bilim, tiyatro, opera ve bale, sanat tarihi, fotoğrafçılık, sinema, kütüphanecilik ve müzecilik sahalarında takdim edilen ödüllere bu yıl "Antakya Medeniyetler Korosu Derneği" ile "Odunpazarı Modern Müze-OMM" layık görüldü.

Seçici kurulun ulusal ve uluslararası düzeydeki başarıları, eğitsel çalışmaları ile üretimleri değerlendirerek belirlediği ödüllerle, Türkiye'nin kültür ve sanatına gönül birliği içinde hizmet eden topluluk veya kuruluşlar takdir ve teşvik ediliyor.

Kültür ve Özgül Özkan Yavuz başkanlığındaki seçici kurulda, Bakan Yardımcısı , Genel Müdürü Murat Salim Tokaç, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü , Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Handan İnci Elçi, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu Başkan Vekili, akademisyen ve yazar Prof. Dr. İskender Pala ile Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Sağer yer aldı.

2021 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN