Arama

Ekrem Demirli - Gazzâlî el Münkız 1

Yayınlanma Tarihi: 25.03.2019 14:08 Güncelleme Tarihi: 27.12.2017 17:34

İslâm toplumunun yetiştirdiği en büyük alimlerden biri olan Ebu Hamid Muhammed el Gazzâlî'nin en önemli eserlerinden birisi, el Münkız Mine’d-Dalal'dir. Gazzâlî’nin zihinsel ve ruhî serüvenini anlattığı bu eser, hakikâti arayan dört grubu ele alır. Bunlar kelâmcılar, filozoflar, batınîler ve sufîlerdir. Hakikâtin ancak mevcut olan her yöntemi en iyi şekilde öğrenerek bulunabileceğini düşünen Gazzâlî bu dört grubun öğretilerini çok iyi şekilde öğrenmiştir. Fikriyat'ın kıymetli yazarlarından Ekrem Demirli'nin anlatımıyla "el Münkız Mine’d-Dalal" derslerini sizlerle buluşturuyoruz.

Haberin Devamı

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FİKRİYAT veya fikriyat.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN