Arama

Ciddi operasyonlar sonrasında Kandil'in nefesi kesildi

Ciddi operasyonlar sonrasında Kandil’in nefesi kesildi
Yayınlanma Tarihi: 6.6.2017 11:48:00

PKK’nın silahlarını gömdüğü ve eylemcilerini barındırdığı önemli yerlerden olan Lice, Nusaybin, Ömeryan ve Cizre’deki operasyonlar örgütün belini kırdı. Kandil’de operasyonlar sonucu aldıkları darbenin çöküntüsü yaşanırken, genç ve tecrübesiz mensupların eylem için şehirlere yollandığı belirlendi


İstihbarat birimleri yaptığı çalışmalar sonucunda terör örgütü PKK’nın yeni taktiğini deşifre etti. Operasyonlar sonucu beli kırılan, sakladıkları silahlar ve barınakları ele geçirilip kullanılamaz hale gelen Kandil’de bu darbenin çöküntüsü yaşanıyor.

Eylem için, örgütün genç ve tecrübesiz mensupları şehirlere gönderilmeye çalışılıyor.

Malatya’da valilik binasına yönelik bombalı araçla yapılması planlanan ve son anda önlenen terör örgütü PKK’nın yeni eylem stratejisinin "Daha önce saldırılarla gündeme gelmeyen kentlerde, kamu binalarının hedef alınması olduğu" istihbarat birimlerince deşifre edildi

Geçen hafta bir şüphelinin omzunda uzun namlulu silahla topraktan mühimmat çıkardığının fark edilip, vatandaşlarca polise bildirilmesinin ardından düzenlenen operasyonda terör örgütü PKK mensubu Hüseyin Gümüş ölü olarak ele geçirildi. Olay yerinde yapılan incelemede 8 varilin içinde 500 kilo amonyum nitrat, 1.5 kilo A4 plastik patlayıcı ve bomba düzenekleri bulunmuştu.

Habertürk’ün haberine göre; Teröristin şehir merkezinde kanlı eylem için hazırlık yaptığı ve Malatya Valiliği çevresinde keşif turu attığı da kameralara yansıdı.

Yapılan araştırmada PKK’lı Gümüş’ünKandil’den Lice’ye gelen talimat sonucu kente gönderildiği kaydedildi. Etkisiz hale getirilen ve terör örgütüne 2016 yılında İzmir’den katılan ’Azad/Güle’ kod adlı Hüseyin Gümüş’ün de bu tarz bir kanlı saldırı için kente gönderildiği ileri sürüldü.
2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN