Arama

Suudi Arabistan'dan 'hac' açıklaması

Hac ibadetini birlik ve beraberlik içinde yapılması için çaba sarf ettiklerini belirten Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi İşleri Genel Başkanı Sudeysi, Kabe, Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi ile hacı ve umrecilerin güvenliğinin Suudi Arabistan için "kırmızı çizgi" olduğunu belirtti

Suudi Arabistan’dan ’hac’ açıklaması
Yayınlanma Tarihi: 8.8.2017 00:00:00 Güncelleme Tarihi: 08.08.2017 09:46

Hac ibadetini birlik ve beraberlik içinde yapılması için çaba sarf ettiklerini belirten Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi İşleri Genel Başkanı Sudeysi, Kabe, Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi ile hacı ve umrecilerin güvenliğinin Suudi Arabistan için "kırmızı çizgi" olduğunu belirtti.

Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi İşleri Genel Başkanı Şeyh Dr.Abdurrahman es-Sudeysi, Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'da yer alan açıklamasında, "Suudi Arabistan'ın, kurulduğundan bu yana, hac ibadetinin birlik ve beraberlik içinde yapılması için çaba harcadığına" dikkati çekti.

"Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi ile hacı ve umrecilerin güvenliği, Suudi Arabistan için aşılması mümkün olmayan kırmızı çizgidir. Hac ibadetinin kirletilmesine hiç bir şekilde izin verilmeyecektir." ifadesini kullanan Sudeysi, Suudi Arabistan'ın istisnasız tüm hacı adaylarını misafir edeceğini ve ihtiyaç duydukları hizmetleri sunacağını belirtti.

Doha yönetimi, Suudi Arabistan'ı, Körfez krizi nedeniyle Katarlı hacı adaylarının önüne çeşitli zorluklar ve engeller çıkarmakla suçluyor.

2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN