Arama

""ye kayıtlar 'de sona erecek

Yayınlanma Tarihi: 10.10.2019 12:22 Güncelleme Tarihi: 10.10.2019 12:21
İkinci üniversiteye kayıtlar 18 Ekim'de sona erecek

Anadolu Üniversitesince sunulan "" imkanından yararlanmak isteyen öğrenciler için başvuru süreci 'de tamamlanacak.

Anadolu Üniversitesinin () ile İktisat ve İşletme fakültelerine 2019-2020 dönemi "ikinci üniversite" başvuru ve kayıt işlemleri, 18 Ekim'de sona erecek.

Üniversitenin internet sitesinden yapılan duyuruya göre, AÜ tarafından 2002'de hayata geçirilen sınavsız ikinci üniversite programlarına kayıtlar başladı.

İkinci üniversiteye, herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile merkezi açıköğretim ve uzaktan eğitim sistemine göre eğitim öğretim yapan fakülteler dışındaki yükseköğretim programında kayıtlı öğrenciler başvurabilecek.

Okudukları veya mezun oldukları alanlar dışında lisans eğitimi alanlar lisans veya ön lisans programlarına, ön lisans eğitimi alanlar sadece ön lisans programlarına müracaat edebilecek.

İnternetten başvurusunu yapan adayların, yönlendirilen sayfadan "Döküm Al" butonunu kullanarak, Açıköğretim bürosuna teslim etmesi istenen belgelerin çıktısını alması gerekiyor. Daha sonra ödeme sayfasına yönlendirilen adaylar, online ödeme yapabiliyor.

Ödeme yapan adayların, internet başvuru ve kayıt kılavuzunda açıklanan kayıt belgelerini hazırlayarak Cuma gününe kadar illerinde bulunan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim bürolarına bizzat başvurarak kayıtlarını tamamlaması gerekiyor.

Öte yandan, Açıköğretim büroları, kayıt işlemleri için 12 Ekim Cumartesi günü de açık olacak.

2020 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN