Arama

İlahiyat

‘Sıradan insanlar’ seçkinlerin imtiyazlarına ortak oldu

‘Sıradan insanlar’ seçkinlerin imtiyazlarına ortak oldu

Herkesin bir işi vardır ve herkesin yeteneğiyle mütenasip işlerle ilgilenmesi toplumsal fayda ve bireysel mutluluk için zaruridir. Fakat günümüzde böyle bir bakış açısının artık işlevsiz olduğunu unutmamak gerekir. İnsanları bilgiye ulaşmaktan engellemek mümkün olmadığı gibi onları koruyabilecek meşru kurum da yoktur.

Diyanetin FETÖ raporunu Başkan Görmez açıkladı

Diyanet'in FETÖ raporunu Başkan Görmez açıkladı

Fetulah Gülen'in 40 yıllık dini söyleminin incelendiği çalışma tamamlanarak kamuoyuna açıklandı. Gülen'in kendisini olağanüstü bir şahsiyet olarak algılatmak için "uykuda veya uyanıkken, insanlar içinde, kısaca her durumda Hz. Peygamber ile görüştüğünü” ima ettiği ve kendisini “Allah tarafından seçilmiş özel bir kişi” olarak tanımladığı belirtildi.

Mahremiyet eğitimi ailede başlar

Mahremiyet eğitimi ailede başlar

Toplumun en küçük yapı taşı olarak bildiğimiz aile kurumu sağlam olduğu zaman milletlerin ve devletlerin gücüne güç kattığı konusunda, neredeyse herkes hemfikir…

Pek çok aile yuvası “konforlu internet cafe” haline geldi

Pek çok aile yuvası “konforlu internet cafe” haline geldi

Yeni yetişen neslin nasıl bir tehlikeyle karşı karşıya olduğunun farkında mıyız? İnternet ve sosyal medya bağımlılığının da tedavi edilmesi gereken bir “bağımlılık” türü olduğunu biliyor muyuz? Telefonsuz yaşamak bizim için, çocuklarımız için ne demektir? Sorguluyor muyuz?

Bu hakikati lütfen hatırlayalım ve unutmayalım!...

Bu hakikati lütfen hatırlayalım ve unutmayalım!...

15 Temmuz 2016 ihanet ve işgal gecesinde, ülkemize sığınan mülteci Suriyeliler; evi barkı yıkılan, sahip oldukları her şeyi yerle bir edilen, ellerinde tutacakları bir silah ve ağızlarına götürecekleri bir lokmadan bile mahrum kalan ve bu sebeple hicretleri kaçınılmaz hale gelen Suriyeli muhacir kardeşlerimiz, işte o gece sabahlara kadar, ülkemizin selameti ve darbecilere karşı bu aziz milletin zaferi için dua ettiler.

2017 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN