Arama

Eğitim

Şehit öğretmenlerimizi rahmetle anıyoruz...

Şehit öğretmenlerimizi rahmetle anıyoruz...

24 Kasım Öğretmenler Günü'nde kanlı terör örgütleri FETÖ ve PKK'nın şehit ettiği öğretmenlerimiz unutulmadı. Türkiye'nin değişik kentlerinde rahmet ve saygıyla anılıyorlar. İşte teröre kurban verdiğimiz öğretmenlerimiz...

İslam ülkelerinden eğitimde dev işbirliği

İslam ülkelerinden eğitimde dev işbirliği

İslam İşbirliği Teşkilatı’na üye ülkelerin gençlerine yönelik Uluslararası Staj Programı tanıtıldı. Proje AB içinde uygulanan değişim programlarında olduğu gibi, İslam ülkelerinde insan kaynağı hareketliliğini sağlayarak, kültürel ve ekonomik alışverişi kolaylaştıracak.

Nurettin Topçunun kendi sesinden Vaaz

Nurettin Topçu'nun kendi sesinden 'Vaaz'

1975 yılında vefat eden yazar, akademisyen ve fikir adamı Nurettin Topçu, 108'inci doğum yılında günümüz düşünce dünyasına ışık tutmaya devam ediyor. 10-12 Eylül 1973'te Diyanet İşleri Başkanlığının Bolu'da düzenlediği vaizler seminerinde konuşan Nureddin Topçu'nun, "Vaaz" konulu günümüze ulaşan tek ses kaydını iki bölüm hâlinde sizlerle buluşturuyoruz.

Ahlâk davasıyla geçen bir ömür: Nurettin Topçu

Ahlâk davasıyla geçen bir ömür: Nurettin Topçu

Onu en iyi anlatan üç kelime: İsyan, hareket ve idare… Türkiye düşünce tarihinin yapaylıktan ve kopyacılıktan uzak en özgün düşünce adamlarından biri. Kendine özgü, ilgi çekici ve cesaretli bir fikir adamı olan Nurettin Topçu, ahlâk davası güttüğü ömrü boyunca yazdı; yazdığı gibi yaşadı. ‘Milliyetçilik’ kavramına, İslam ve Anadolu minvalinde yepyeni bir tanım yaptı. 1975 yılında vefat eden yazar, akademisyen ve fikir adamı Nurettin Topçu, “108. Doğum Yılında Nurettin Topçu” adlı anma programı ile günümüz düşünce dünyasına yeniden ışık tutacak.

2017 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN