Arama

Eğitim

MEBden öğretmenlere yaz ödevi

MEB'den öğretmenlere 'yaz ödevi'

Milli Eğitim Bakanlığınca, öğretmenlere, kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı için yaz tatili boyunca okumaları, izlemeleri ve eleştirel bir gözle tartışmaları için farklı kesimlerin görüşü alınarak, 37 kitap ve 30 sinema filmi önerildi.

KPSS sorular ve cevaplar yayımlandı

KPSS sorular ve cevaplar yayımlandı

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen KPSS'ye giren adaylar, cevap kağıtlarını 10 gün süre ile https://ais.osym.gov.tr adresinden inceleyebilecek

Kedili Kütüphane’nin bilge Hafız-ı Kutubu

Kedili Kütüphane’nin bilge Hafız-ı Kutubu

Beyazıt Devlet Kütüphanesi'nin içinde yüze yakın kedi olduğu için "Kedili Kütüphane" olarak anılmaya başlandığını dönemde Kütüphane Müdürü olan İsmail Saib Sencer, kedilere duyduğu büyük sevgi yüzünden, o dönemin "Ebu Hureyre"si (Kedilerin Babası) olarak anılıyordu.

MEBden özel kurslara müfredat uyarısı

MEB'den özel kurslara 'müfredat' uyarısı

Milli Eğitim Bakanlığı, özel kursları, dershane mantığına kapı aralayacak ilköğretim veya ortaöğretim müfredatının içeriği ile benzerlik gösteren programlar uygulamamaları konusunda uyardı.

LYS soru ve cevap anahtarı yayımlandı

LYS soru ve cevap anahtarı yayımlandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince yapılan Lisans Yerleştirme Sınavlarının soru ve cevapları, ÖSYM'nin internet sitesinden yayımlandı.

Öğretmenlere sınav sıralama/eleme amaçlı değil

Öğretmenlere sınav 'sıralama/eleme' amaçlı değil

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Aktekin, öğretmen yeterlikleri kapsamında 4 yılda bir yapılacak sınavın, bir seçme, eleme veya bir sıralama sınavı değil, öğretmenlerin mevcut durumunu tespit çalışması olduğunu bildirdi.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi 2 saate çıktı

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi 2 saate çıktı

MEB liselerde okutulan ders çizelgelerini güncelledi. Hazırlık ve 9’uncu sınıftan başlamak üzere kademeli uygulanacak yeni düzenlemeye göre, liselerde zorunlu olan din kültürü ve ahlak bilgisinin haftalık ders saati 1’den 2’ye çıktı.

Öğretmenlere 4 yılda bir sınav

Öğretmenlere 4 yılda bir sınav

2017-2023 yıllarını kapsayacak Öğretmen Strateji Belgesi çıktı. Öğretmenlere 4 yılda bir yeterlilik sınavı, dezavantajlı bölgelerde çalışanlara ek ücret gibi teşvikler, eğitim fakültelerinde ‘öğretmenliğe uygun olmayanların’ başka bölümlere geçirilmesi gibi değişiklikler olacak.

KPSS sonuçları açıklandı

KPSS sonuçları açıklandı

KPSS A grubu ve Öğretmenlik sınav sonuçları https://sonuc.osym.gov.tr/ adresi üzerinden adayların erişimine açıldı.

2017 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN