Arama

Ünlü Yönetmenler

‘Göçmen huzursuzluğu’nun kara mizahı

‘Göçmen huzursuzluğu’nun kara mizahı

Avusturya kökenli yönetmen Michael Haneke, Amour/Aşk filminin ve geçen beş yılının ardından tekrar beyaz perdede. Son filmi Happy End (Mutlu Son) ile ironik bir filme imza atan Haneke, her zaman gündeminde olan mevzuları, aile komedisinden çıkan bir trajediyi ve göçmen huzursuzluğunu kara mizah ile anlatıyor.

Bir insan olarak Aliya portresi

Bir insan olarak Aliya portresi

Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç'in hayatı bu kez tiyatro sahnesinde... Hidayet Erdinç yönetmenliğinde sahnelenecek “Aliya”, Bosna’yı özgürlüğüne kavuşturan İzzetbegoviç'in savaş dışındaki yaşam öyküsüne odaklanıyor. Başrol oyuncusu Çetin Kaya, “Bir insan olarak Aliya’nın portresini anlattık" diyor.

54. Uluslararası Antalya Film Festivali onur ödülleri

54. Uluslararası Antalya Film Festivali onur ödülleri

54. Uluslararası Antalya Film Festivali, Türk sinemasının ustalarını onurlandırıyor. Seçkisi, jürisi ve etkinlikleri ile dünya sinemasının ilgi odağı olan festivalde Osman Sınav, Suzan Avcı, Necla Nazır ve Erkan Aktaş gibi Türk sinemasının ustalarına onur ödülü verilecek.

Hollywood yönetmeni Türkiyedeki sığınmacıları anlatacak

Hollywood yönetmeni Türkiye'deki sığınmacıları anlatacak

Afganistan'daki Sovyet işgalinin ardından 14 yaşında ülkesinden ayrılmak zorunda kalan ve ABD'ye gelen Müslüman yönetmen Sonia Nassery Cole, kendisiyle aynı kaderi yaşayanların sesini dünyaya duyurmaya çalışacak. "I am you" (Ben senim) adını verdiği filmi Türkiye'de çekecek yönetmen Cole, "Gidiyorsun, onları öldürüyorsun, evini, camisini okulunu, kilisesini bombalıyorsun. Sonra da 'Buraya gelme, beni öldürebilirsin' diyorsun. Bu kabul edilemez" dedi.

2017 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN