Arama

Ekonomi

Bakan Albayraktan flaş yaz saati uygulaması açıklaması

Bakan Albayrak'tan flaş yaz saati uygulaması açıklaması

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, yaz saati uygulamasının etkilerinin yakından izlendiğini, bu aşamada saat uygulamasının yeniden değiştirilmesine yönelik alınmış herhangi bir karar veya bu yönde yapılan herhangi bir hazırlık bulunmadığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD’ye Kiev’den ayar verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD’ye Kiev’den ayar verdi

Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko'nun konuğu olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin vize kararına sert tepki göstererek, "Bakanımız bana iletince kendilerine şunu söyledim. Türkiye bir hukuk devletidir. Her şeyden önce biz bir kabile değiliz. Bir kabile devleti de değiliz. Onların açıkladığı metin ne ise mütekabiliyet esasına dayalı olarak karşı metnini bizim de aynen Amerika'daki büyükelçimiz anında açıklasın. Süreç bundan ibarettir" dedi.

Savunma sanayisindeki projelerde tercih yerliden yana

Savunma sanayisindeki projelerde tercih "yerli"den yana

SSM Sanayileşme Daire Başkanı Bilal Aktaş, dünya genelinde savunma sanayisindeki şirketlerin birleştiğini ve büyüdüğünü belirterek, "Ancak bizde ise ayrılma ve küçülmeler var. Bizde ise 'küçük olsun benim olsun' yaklaşımı yaygın. Bu algı 'büyük olsun hepimizin olsuna' dönüşmeli." dedi

Roketsandan ihracat atağı

Roketsan'dan ihracat atağı

Roketsan, ihracatını artırmak ve uluslararası işbirliği olanaklarını geliştirmek için ekim ayında 3 fuara katılarak ürün ve kabiliyetlerini sergileyecek.

Küresel enerjinin yeni hattı

Küresel enerjinin yeni hattı

Türkiye enerjide gaza bastı. Türkiye'yi enerjide üs haline getiren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, TANAP projesi Çanakkale Boğazı denizaltı geçiş çalışmalarının yapıldığı gemide incelemelerde bulundu.Dev projenin bin 261'inci borusunun yerleştirilme işlemi gerçekleştirildi.

Albayrak: TANAP planlanandan erken tamamlanacak

Albayrak: TANAP planlanandan erken tamamlanacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak, Çanakkale Boğazı denizaltı boru döşeme kısmının TANAP için kritik bir köşe taşı olduğunu belirterek, "İnşallah istediğimiz bu planlamayla giderse hesaplanandan, planlanandan daha erken tamamlanacak" dedi.

Mülteci krizi ve Türkiye: Ahlaki realizm

Mülteci krizi ve Türkiye: Ahlaki realizm

Mülteci krizi üzerine çalışan gazeteci, araştırmacı Rula Jabreal, bu krizde Batı’nın, Avrupa’nın (AB) ve Amerika’nın ‘sınıfta kaldığı’, tüm yükün Suriye’nin sınırındaki üç ülkeye, Türkiye, Ürdün ve Lübnan’ın omuzlarına bindiği tesbitini yapıyor.

Koredeki krizin görünmeyen yüzü

Kore'deki krizin görünmeyen yüzü

Kuzey Kore, dışarıdan bakıldığında bir çılgın tarafından yönetilen, ekonomisi iflas etmiş, dışa tamamen kapalı bir ülke gibi görünse de, gerçekte ilkel bir şekilde de olsa piyasa ekonomisini geliştiren, Çin ve diğer üçüncü ülkeler üzerinden kurduğu ticaret ilişkilerinden beslenen bir ülke ve yaptırımlara rağmen bu bağlar gücünü koruyor. İki ülkenin bir araya gelmesi, Asya’da yeni bir ekonomik süpergücün oluşmasına yol açabilir. Böylesine büyük bir ekonomik gücün, Çin başta olmak üzere, bölgedeki rakipler tarafından ne kadar arzu edilecek bir durum olduğu da ayrı bir tartışma konusu.

Millî savaş uçağımız TF-X yakın zamanda göreve hazır hale gelecek

Millî savaş uçağımız TF-X yakın zamanda göreve hazır hale gelecek

Milli Savunma Bakanı Canikli, F-35'ler hakkında, "Çok farklı, derin, ince riskler söz konusu. Özellikle millîlik açısından. O yüzden kendi sistemlerimizi geliştirmemiz gerekiyor" dedi. Canikli, yakın bir zamanda mili savaş uçağımız TF-X vatan semalarında her türlü göreve hazır hale geleceğini söyledi

ATAK helikopterine ağır abi geliyor

ATAK helikopterine "ağır abi" geliyor

Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir, "ATAK helikopterimizin de abisi olacak, daha ağır, daha atak bir helikopterin tasarım işlemlerinin başladığını müjdelemek istiyorum. 10 ton sınıfında genel maksatlı tipi bir helikopter tasarım projemiz başladı" dedi

Kaplan tankı zorlu sınava hazır

Kaplan tankı zorlu sınava hazır

Türk savunma sanayisi açısından tank sınıfında ihraç edilecek ilk araç olacak orta ağırlık sınıfı tank Kaplan MT, Endonezya'daki zorlu arazi testlerinde gücünü gösterecek

2017 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN