Arama

Ekonomi

Devletleri yöneten şirketler

Devletleri yöneten şirketler

Medya ve sistem eleştirisi denince ilk akla gelen, Sidney Lumet'in müthiş filmi Network/Şebeke, günümüzde de halen güncelliğini korumaya devam ediyor.

Helal gıdaya Türkiye atağı

Helal gıdaya Türkiye atağı

Türkiye 3,9 trilyon dolarlık helal gıda pazarına girmek için kolları sıvadı. Helal Akreditasyon Kurumu kurularak, yüzde 80’i gayrimüslimlerin elinde olan pazarda, Türkiye’nin payı artırılacak.

Sanal para Bitcoin sözlüğü

Sanal para Bitcoin sözlüğü

Bitcoin, her yerde herkese anında ödeme imkanı sunan, merkezi olmayan dijital kriptoparadır. Bitcoinler satın alınabilir, satılabilir ve diğer para birimleriyle takas edilebilirler. Peki günümüzün en popüler parası olan Bitcoin ile ilgili terimler nelerdir, ne anlama gelirler?

Yaz saati uygulamasında önemli açıklama

Yaz saati uygulamasında önemli açıklama

Yaz saati uygulaması tasarruf ve kazanımlarını Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na sunan İstanbul Teknik Üniversitesi, uygulamanın birinci yılının sonuçlarını da raporlaştırdı.

Albayrak açıkladı, Yunan çıldırdı

Albayrak açıkladı, Yunan çıldırdı

Enerji Bakanı Berat Albayrak'ın 8. Türkiye Enerji Zirvesi'nde yaptığı "Akdeniz'e ve Karadeniz'de doğalgaz araması yapacağız" açıklaması Yunanistan'ı korkuttu.

Afrika fonu kuruluyor

Afrika fonu kuruluyor

Hükümet, işadamlarının Sahra Altı Afrika’daki yatırımlarını artırmak için düğmeye bastı. Gündemde Afrika Fonu var. Hedef, kıtada Türkler’in ekonomik varlığını artırmak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kanal İstanbul müjdesini verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kanal İstanbul müjdesini verdi

Türkiye-Sırbistan İş Forumunda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İstanbul Boğazı'na paralel bir 'Kanal İstanbul' yapmak, benim bir hayalim, hülyamdır. İnşallah bu yıl sonu veya 2018 başı gibi temelini atacağız" dedi

Bakan Albayraktan flaş yaz saati uygulaması açıklaması

Bakan Albayrak'tan flaş yaz saati uygulaması açıklaması

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, yaz saati uygulamasının etkilerinin yakından izlendiğini, bu aşamada saat uygulamasının yeniden değiştirilmesine yönelik alınmış herhangi bir karar veya bu yönde yapılan herhangi bir hazırlık bulunmadığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD’ye Kiev’den ayar verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD’ye Kiev’den ayar verdi

Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko'nun konuğu olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin vize kararına sert tepki göstererek, "Bakanımız bana iletince kendilerine şunu söyledim. Türkiye bir hukuk devletidir. Her şeyden önce biz bir kabile değiliz. Bir kabile devleti de değiliz. Onların açıkladığı metin ne ise mütekabiliyet esasına dayalı olarak karşı metnini bizim de aynen Amerika'daki büyükelçimiz anında açıklasın. Süreç bundan ibarettir" dedi.

Savunma sanayisindeki projelerde tercih yerliden yana

Savunma sanayisindeki projelerde tercih "yerli"den yana

SSM Sanayileşme Daire Başkanı Bilal Aktaş, dünya genelinde savunma sanayisindeki şirketlerin birleştiğini ve büyüdüğünü belirterek, "Ancak bizde ise ayrılma ve küçülmeler var. Bizde ise 'küçük olsun benim olsun' yaklaşımı yaygın. Bu algı 'büyük olsun hepimizin olsuna' dönüşmeli." dedi

2017 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN