Arama

Ekonomi

ABDde en pahalı yaşam San Franciscoda

ABD'de en pahalı yaşam San Francisco'da

Küresel sömürgenin merkezlerinden birisi olan ABD'de ortalama bir hane halkının yıllık geliri ve aylık harcamaları göz önüne alındığında, ülkenin en pahalı şehrinin San Francisco olduğu ortaya çıktı

Merkelin Türkiye hayalleri yıkıldı

Merkel'in Türkiye hayalleri yıkıldı

Merkel hükümetinin baskılarına rağmen Türkiye'deki YEKA ihalesine birçok Alman firmasının katılması ve ihaleyi bir Alman şirketinin kazanması, Türkiye'nin uluslararası alandaki güvenilirliğini ve Merkel'in firmalar üzerinde herhangi bir etkisinin olmadığını gösterdi

Türk firmalarına hammadde satışı durduruluyor

Türk firmalarına hammadde satışı durduruluyor

Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı olası bir ticari baskıya karşı ihtiyaçların yerli kaynaklarla nasıl karşılanabileceğini araştırıyor. Türkiye, işlenmiş hammadde ihtiyacının büyük bölümünü Almanya'dan, plastiği İran'dan, yakıt ve yağı ise Rusya'dan sağlıyor.

TL kullanımı ihracatta yüzde 102, ithalatta yüzde 24.7 arttı

TL kullanımı ihracatta yüzde 102, ithalatta yüzde 24.7 arttı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerinden yaptığı derlemeye göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı ve talimatıyla başlatılan dış ticarette Türk lirası kullanımının artırılmasına yönelik çalışmalar olumlu sonuç vermeye devam ediyor.

Büyük İstanbul Tüneli projesinde çalışmalar başladı

Büyük İstanbul Tüneli projesinde çalışmalar başladı

İstanbul Boğazı’nda yapılması planlanan Büyük İstanbul Tüneli projesi için çalışmalara başlandı. Günde 6,5 milyon kişinin kullanacağı öngörülen, hem karayolu hem de demiryolu geçişleri bulunacak üç katlı tünel için zemin etüdü çalışmaları yapılıyor.

Yeni model Türkiyenin cari açığına ilaç olacak

Yeni model Türkiye'nin cari açığına ilaç olacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, "Maden sahalarında başlatacağımız yeni model, hem yatırımcı dostu hem ülkeye, istihdama ve sektörün büyümesine katkılı bir süreç olmalı" dedi.

TÜİK Temmuz ayı verilerini açıkladı

TÜİK Temmuz ayı verilerini açıkladı

TÜİK’in açıkladığı verilere göre, ekonomik güven endeksi, Temmuz’da geçtiğimiz aya oranla yüzde 4,5 artarak 98,9'dan 103,4'e çıktı.

YEKAda teklifler Enerji Bakanlığına verildi

YEKA'da teklifler Enerji Bakanlığı'na verildi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından açılan Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları ihalesinde teklifler Enerji Bakanlığı’na ulaştırıldı. Proje ile rüzgar enerjisinde ekipman yerlileştirme, yerli teknoloji geliştirme ve yan sanayi kolları oluşturma hedefleniyor.

Sözde müttefiklerin S-400 rahatsızlığı

Sözde müttefiklerin S-400 rahatsızlığı

Türkiye Rus S-400'lerini satın almaya karar verdiğinde, müttefik başkentler ve askeri karargahlardan gelen açıklamaların tonu sertleşti ve hatta tehditkar bir hale büründü.

2017 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN