Arama

İslam

Diyanetin FETÖ raporunu Başkan Görmez açıkladı

Diyanet'in FETÖ raporunu Başkan Görmez açıkladı

Fetulah Gülen'in 40 yıllık dini söyleminin incelendiği çalışma tamamlanarak kamuoyuna açıklandı. Gülen'in kendisini olağanüstü bir şahsiyet olarak algılatmak için "uykuda veya uyanıkken, insanlar içinde, kısaca her durumda Hz. Peygamber ile görüştüğünü” ima ettiği ve kendisini “Allah tarafından seçilmiş özel bir kişi” olarak tanımladığı belirtildi.

Mahremiyet eğitimi ailede başlar

Mahremiyet eğitimi ailede başlar

Toplumun en küçük yapı taşı olarak bildiğimiz aile kurumu sağlam olduğu zaman milletlerin ve devletlerin gücüne güç kattığı konusunda, neredeyse herkes hemfikir…

İlk ve son kalemiz, şüphesiz ailemiz

İlk ve son kalemiz, şüphesiz ailemiz

Eşlerinize, evlerinizle birlikte, gönüllerinizin kapılarını da ardına kadar açın. Derdini dert, davasını dava edinip; iyi günde de kötü günde de birlikte ve uyum içinde uçun. Bu; size de, eşinize de, çocuklarınıza da büyük bir iyilik ve güzelliktir.

“Minareleri sen ezansız bırakma Allah’ım”

“Minareleri sen ezansız bırakma Allah’ım”

Türkçe ezan ilk olarak 1932 yılında İstanbul Fatih Camii´nde okundu. 18 sene boyunca devam eden uygulama, daha sonra Demokrat Parti´nin iktidara gelmesi ile 16 Haziran 1950´de yeniden aslına döndürüldü.

Aydınlığın hakikatine selam olsun

Aydınlığın hakikatine selam olsun

Hayatın öze dair ışığının şiirden geçtiğinde meydana getireceği helezonik etki alanı sadece ve sadece insanı güzelliklere yönlendirmenin adına dönüşür. Orada çirkinlik yoktur. Orada toprağın bereketi, sırların zarafeti hakimdir imgelere..

Şiirin şeytani karanlığı

Şiirin şeytani karanlığı

Kıyamete kadar süre isterken hedefine tek maddelik bir ufuk koymuştur ateş kralı: İnsanı sapkınlığa sürüklemek!...

“Kuran-ı Kerim ile kalbim ferahlıyor”

“Kur'an-ı Kerim ile kalbim ferahlıyor”

Çamlıkaltı Erkek Kur'an Kursu'nda, Kur'an-ı Kerim'i parmaklarıyla ezberleyen görme engelli hafızlar yetiştiriliyor. 2014 Yılında görme engellilere de eğitim verilmeye başlanan kurstan görme engelli 3 hafız çıktı, 70 çocuk da Kur’an okumayı öğrendi

2017 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN