Arama

İslam Dünyası

Pakistandan Erdoğana teşekkür mesajı

Pakistan'dan Erdoğan'a teşekkür mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan'ın bağımsızlığının 70. yıl dönümünü kutladı. Pakistan Başbakanı Shehbaz Sharif ise Erdoğan'ın bu mesajına teşekkür ederek, "Pakistan-Türkiye dostluğu daim olsun" diye yanıt verdi.

Yemende kaçırılan üç kişi serbest bırakıldı

Yemen'de kaçırılan üç kişi serbest bırakıldı

Nobel ödüllü Yemenli aktivist Kerman'ın Husiler ve devrik lider Ali Abdullah Salih yanlıların tarafından kaçırıldığı öğrenilen kardeşi Muhammed Abdusselam ve iki arkadaşı serbest bırakıldı

IKBYde referandum tarihi onaylandı

IKBY'de referandum tarihi onaylandı

IKBY Yüksek Seçim ve Referandum Komisyonu, IKBY Başkanı Barzani'nin referandumun 25 Eylül'de yapılması talebini onayladı. İsrail, referandumu destekliyor.

İhvandan mücadeleye devam mesajı

İhvan'dan 'mücadeleye devam' mesajı

Müslüman Kardeşler Teşkilatı, Mısır'da Rabia katliamının 4'üncü yılında, barışçıl mücadeleye bağlılık mesajı verdi.

Nuri Pakdil: İslam dini devrimci ve bağımsızdır

Nuri Pakdil: İslam dini devrimci ve bağımsızdır

Fikir ve düşünce dünyasıyla Türk edebiyatını aydınlatan Nuri Pakdil, Star'a verdiği röportajda Cumhuriyetin başından günümüze kadar olan süreçteki edebi ve siyasi serüvenini anlattı. Kendisini devrimci bir Müslüman olarak tanımlayan Pakdil, Ortadoğu coğrafyası ve dünya Müslümanlarının yaşadığı krizlerle ilgili "Umut’ kelimesi yerine 'Türkiye' adını yazsak yeridir. Yeryüzünü Türkiye kurtaracak" vurgusunda bulundu.

FETÖ davalarında inkar, yedek senaryoların bir parçası

'FETÖ davalarında inkar, yedek senaryoların bir parçası'

EÜ Uluslararası İlişkiler Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tosun, FETÖ sanıkları hakkında, "İnkar üzerinden bu yargılama sürecini yönetmeye çalışmaları bilinçli bir çabanın ürünü. İnkar olayı yedek senaryoların bir parçası" dedi.

Ruhani ikinci dönemini tamamlayabilecek mi?

Ruhani ikinci dönemini tamamlayabilecek mi?

İran'da cumhurbaşkanıyla dini lider arasındaki gerilimi takip eden analistlerin aklında iki soru var: Bu kavga en nihayetinde nereye varacak? Cumhurbaşkanı Ruhani görevdeki ikinci dönemini tamamlayabilecek mi?

ABD Türkiyenin kaygılarını ciddiye almaktadır

'ABD Türkiye'nin kaygılarını ciddiye almaktadır'

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nauert, "ABD, Türkiye'nin kaygılarını ciddiye almaktadır ve Erdoğan hükümetiyle iletişim halindeyiz. Türkiye'nin PKK hakkında haklı kaygıları var ve biz bunu anlıyoruz." dedi.

2017 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN