Arama

İslam Dünyası

PKK konusunda kim neye razı olacak?

PKK konusunda kim neye razı olacak?

Ankara’nın tavrını net biçimde ortaya koymuş olmasına rağmen ABD’den gelen açıklamaların oldukça karmaşık olduğu görülüyor. Nitekim Mattis’in “YPG’yi PKK’ya karşı savaştırabiliriz” ifadesi Washington’un meseleden ne kadar uzak olduğunu gözler önüne serdi. Ancak bu karmaşıklığın bir kafa karışıklığına mı tekabül ettiği yoksa karmaşıklığın kendisinin stratejinin bir parçası mı olduğu Ankara tarafından henüz tam olarak anlaşılmış değil.

İslam inancında Kudüs

İslam inancında Kudüs

Vahye dayanan üç semavi dinin buluşma noktası olan Kudüs şehri, bu üç din için de ayrı öneme sahiptir. Tevhit inancının önderleri olan peygamberlerin yollarının bu şehirde kesişmesi ve hayatlarının en az bir bölümünü burada geçişmiş olması, şehrin kutsaliyetini ve insanlar nezdindeki değerini daha da arttırmıştır. Serinin bu son yazısında ise Kudüs şehrinin Müslümanlar açısından ne anlam ifade ettiği detaylıca ele alınarak, şehrin üç semavi din açısından önemini ifade eden yazı serisi tamamlanacaktır.

Müslümanların ezanını sabırsızlıkla bekliyorum!

"Müslümanların ezanını sabırsızlıkla bekliyorum!"

İsveç'in güneyinde bulunan Vaxjö kenti Başpiskoposu Fredrik Modeus, "Şehrimizde kilise çanının yanı sıra ezan sesini duymayı umut ediyorum. Müslümanların ezanını sabırsızlıkla bekliyorum" ifadelerini kullandı.

Zeytin Dalı harekâtının iletişim haritası

Zeytin Dalı harekâtının iletişim haritası

PKK/PYD terör örgütünün tüm çabalarına, Batı kamuoyundan yükselen itirazlara, uluslararası medyanın gerçekleri göz ardı eden, hatta terör örgütüne destek veren yayınlarına rağmen, Zeytin Dalı harekâtının iletişimi başarıyla yürütülüyor.

Pentagondan sınır gücü itirafı

Pentagon'dan 'sınır gücü' itirafı

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Başmüfettişliği raporunda ABD destekli SDG ismini kullanan PYD/PKK’nın Suriye’de “iç güvenlik gücü”, “sınır güvenliği gücü” ve “patlayıcı uzmanı” eğitmeye başladığı ve terörle mücadele güçlerini tekrar şekillendirmeyi planladığı bildirildi.

Batı’nın zehirlediği elitlerden değilseniz ABD’nin yaptıklarına şaşırmazsınız

Batı’nın zehirlediği elitlerden değilseniz ABD’nin yaptıklarına şaşırmazsınız

Bugün Müslümanların daha iyi bir dünya için isteklerini yönlendirebilecek bir Müslüman jeopolitik aktör bulunmuyor. Mevcut durumu avantaja çevirmek, Müslümanların mezhepsel veya milliyetçi düşüncelerle değil de ümmet bilinciyle bir ortak ses oluşturmasından geçiyor… Bu cümlelerin sahibi, İslam dünyasının problemlerine odaklanmış bir entelektüel olan Prof. Dr. Salman Sayyid… O, İslam dünyasının yaşadığı problemlerin sebebini, en temel anlamda Müslüman kimliğinin özneleşememesinde görüyor.

Suriyenin petrol kaynakları da PKK işgalinde!

Suriye'nin petrol kaynakları da PKK işgalinde!

Terör örgütü PYD/PKK, Suriye'de en büyük petrol ve doğal gaz sahalarını işgal ediyor. Ülkenin enerji kaynaklarının yüzde 70'ten fazlasını elinde tutan örgüt, Beşşar Esed rejimi ile petrolün çıkarılması için ortaklık da yapıyor.

2018 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN