Arama

İslam Dünyası

İsraili korku sardı

İsrail'i korku sardı

Israel HaYom gazetesinin Türkiye'nin Doğu Kudüs’teki Müslüman kimliğini güçlendirmeye çalıştığını yazmasının ardından İsrailli iki milletvekili, Türkiye'nin bu faaliyetlerinin parlamentoda masaya yatırılması çağrısında bulundu

Türkiye, Rusya ve İran anlaştı

Türkiye, Rusya ve İran anlaştı

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, Rusya, Türkiye ve İran’ın çatışmasızlık bölgesi parametreleriyle ilgili prensip olarak anlaştığını bildirdi.

Vekiller savaşından. vasiler savaşına...

Vekiller savaşından. vasiler savaşına...

Suriye iç savaşı, aralarında binlerce kilometre bulunan ülkeleri birbirine sıcak temaslar, hatta karşılıklı düşmanca fiiller sergileyecek şekilde yaklaştıran bir hal aldı. Rakka, Humus ve Irak arasındaki Deyr ez-Zor vilayetine dair senaryolar, İran ile ABD arasında çekişmenin, mezhep ve ulus kimlik çatışmalarına dönüşme ve aşarak devletler arasında bir çatışmayı tetikleme olasılığını güçlendirdiği görülüyor.

Mescid-i Aksayı koruma azmimiz bileniyor

Mescid-i Aksa'yı koruma azmimiz bileniyor

İsrail tarafından Mescid-i Aksa'dan uzaklaştırma cezası verdiği Aksa görevlilerinden Tarık Heşlemun, İsrail'in Harem-i Şerif'e baskın düzenleyen fanatik Yahudilere alan açmak için Filistinli gönüllü korumaları buradan çıkarmayı amaçladığını söyledi.

İşgalci İsraile sert uyarı

İşgalci İsrail'e sert uyarı

BM Ortadoğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Mladenov: Yerleşim planlarıyla ilgili duyurular 24 Mart'tan bu yana ciddi bir şekilde arttı, 4 bin yeni yerleşim birimi inşa edileceği açıklandı ve 2 bini için ihaleye çıkıldı. Gazze saatli bomba gibi, bütün tarafları bir kez daha uyarıyorum.

Salihi: Türkmenler bu oyunlara gelmeyecek

Salihi: "Türkmenler bu oyunlara gelmeyecek"

Irak Türkmen Cephesi Başkanı Salihi, "Irak'ın bölünmesine karşı olduğumuz için Kürt siyasi partilerine yakınlıklarıyla bilinen taraflarca ağır baskılara maruz kalıyoruz." dedi.

2017 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN