Arama

Yaşam

Allah katındaki en yüksek mertebelerden biri: Şehitlik

Allah katındaki en yüksek mertebelerden biri: Şehitlik

Millet iradesinin hiçe sayıldığı o menfur gecede Türk milleti, darbeye yeltenenleri püskürterek, tarih sayfalarında yer alacak şanlı destanı yazdı; gözünü kırpmadan vatanı için her şeyini feda etti. Allah katındaki en yüksek mertebe olan şehitlik vasfına erişti. Korkusuzca vatanı savunan tüm şehitlerimizi, hain darbe girişiminin ikinci yılında rahmetle anıyoruz…

Destansı direnişin Bosnalı şahitleri

Destansı direnişin Bosnalı şahitleri

Kimi iş kimi tatil kimi de eğitim gezisi sebebiyle bulundukları Türkiye'de, FETÖ'nün hain darbe girişimine tanık olan Bosna Hersek vatandaşları, o gece şahit oldukları destansı direnişi unutamıyor.

Şehitlerinin acısını vatanıyla dindirenler!

Şehitlerinin acısını vatanıyla dindirenler!

15 Temmuz gecesi, kuşkusuz Türkiye’de yaşanan en uzun geceydi. O gece yaşanan hain darbe girişiminde, Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla on binlerce insan sokaklara, meydanlara, havalimanına koştu. O uzun gecede ‘Vatansız yaşanmaz!’ diyerek şehadete koşanlardan kimisi asker kılığına girmiş teröristlerce açılan ateş sonucu kimisi tankın altında kalarak kimisi de bombardımanda şehit oldu. Onlardan geriye kalan ailelerinin acısı ise aradan 2 yıl geçmesine rağmen dinmiyor. “Bir ölür, bin diriliriz” diyen şehit aileleri darbecilerin hak ettikleri cezaları verilmesini istiyor.

15 Temmuzun şehadete yürüyen kahramanları

15 Temmuz'un şehadete yürüyen kahramanları

TSK içine sızan FETÖ mensuplarınca gerçekleştirilen hain darbe girişimini durdurmak için işçisi, mühendisi, profesörü, ev kadını, imamı ve emeklisine kadar her meslek ve yaş grubundan İstanbullu alanlara çıktı. Darbe girişimi sırasında cuntacılara karşı sokağa çıkıp tank paletlerine ve helikopterlerden atılan hain kurşunlara karşı bedenlerini siper eden vatanperver halk, İstanbul'daki en büyük can kaybını 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Çengelköy, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin önü ve Esenler bölgesinde verdi. Alçak darbe girişimi karşısında Türk halkı vatan savunmasının en şanlı örneklerinden birini gösterdi.

PKK, sivil cinayetlerle neyi hedefliyor!

PKK, sivil cinayetlerle neyi hedefliyor!

PKK geçtiğimiz üç yıl içinde toplam 943 saldırı gerçekleştirdi. Bu saldırıların yüzde 68,8’lik kısmı devletin güvenlik kurumlarına karşı düzenlenirken, yüzde 31,2’lik kısmı sivil hedeflere yönelikti.

15 Temmuz darbe girişiminin aktörleri

15 Temmuz darbe girişiminin aktörleri

Türk adaleti, 2 yıl önceki hain kalkışma sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast girişiminde bulunan, vatandaşların üzerine ateş açan ve birçok olaya karışarak hainlikleriyle ön plana çıkan sanıklara hesap sordu.

2018 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN