Arama

Kavramlar

İslâm’ı bugüne uygulamak, reform istemek değildir!

İslâm’ı bugüne uygulamak, reform istemek değildir!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde bir konuşmasında "Müslümanlar kendisini güncellemeli" dedi ve içtihadın öneminden bahsetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu sözlerine, İlahiyat Fakültelerinden destekleyici açıklamalar geldi. Erdoğan'a bir destek de, Fikriyat yazarı Selahaddin E. Çakırgil'den geldi. Çakırgil, bugün Star'daki köşesinde çarpıcı bir yazıya imza attı.

Türkiye bu kavramı araştırıyor: İçtihat

Türkiye bu kavramı araştırıyor: İçtihat

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde bir konuşmasında "Müslümanlar kendisini güncellemeli" dedi ve içtihadın öneminden bahsetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu sözlerine İlahiyat Fakültelerinden büyük destek geldi. Sosyal medyadaki yeminli Erdoğan düşmanları ise kara propaganda başlatarak Erdoğan'ın açıklamasını itibarsızlaştırmaya çalıştı. Peki "içtihat" kelimesinin anlamı nedir? İslam tarihi boyunca İslam alimlerinin gündeminde olan bu kavramı gündeme getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'a neden saldırıyorlar? Ayrıntılar A Haber tarafından hazırlanan bu videoda…

Mirâciyye Saklı Miras  mirasçılarıyla

'Mirâciyye Saklı Miras'  mirasçılarıyla

18'inci yüzyılın başlarında vefat eden büyük bestekâr Nâyî Osman Dede’nin kaleme aldığı ve bestelediği Mirâciyye, Türk müziğinin başyapıtlarından birisi kabul edilir. Kurmaca belgesel, Raci’nin çocukluk, gençlik ve orta yaş dönemleri üzerinden dört ayrı hikâyeyle saklı miras Mirâciyye’nin peşine düşme serüvenini konu edinir.

2018 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN