Arama

Sağlık

Hastalıkları çağıran düşünceler

Hastalıkları çağıran düşünceler

Uzmanlara göre bedenin komuta merkezi beyin, hastalıkları da iyileştirme gücüne sahip. Migren, depresyon, tiroid, ülser ya da romatizmadan şikayet ediyorsanız, nedenini yediklerinizde değil, zihninizde arayın. Korku, öfke, endişeyi silip olumlu duygulara yer açın. Çünkü beyin, hastalıkları da iyileştirme gücüne sahip.

Hacamat için sertifikalı hekimleri tercih edin

"Hacamat için sertifikalı hekimleri tercih edin"

Hacamat ve sülük gibi geleneksel ve tamamlayıcı tıp tedavisi almak isteyenler için, sertifikası bulunan hekim ve uygulama merkezlerini tercih etmeleri konusunda uyarı yapıldı

FETÖ’cüler robotlar haline getirildi

FETÖ’cüler robotlar haline getirildi

Prof. Dr. Sayar, FETÖ mensuplarının örgütün içerisinde nasıl bir ruh hali ile hareket ettiği ve hali hazırda mahkeme salonlarında sergiledikleri tavırlara yönelik kapsamlı değerlendirmelerde bulundu

Karın zarında (Periton) sıvı birikimine karşı

Karın zarında (Periton) sıvı birikimine karşı

Bazı organ ve dokularda sıvı birikmesi (ödem) olur. Örneğin, böbrek, kalp, beyin, eklemler veya damarlar gibi bu ödemlerin oluşum nedenleri çok farklı sebeplere dayanır. Kalbin ödem yapması ile böbreklerin ödem yapması birbirlerinden çok farklıdır. Her ikisinin de adı organa özgü (ödem) olmasına rağmen; oluşum kimyaları farklıdır.

Hepatit engellenebilir

Hepatit engellenebilir

İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü, bulaşıcı hepatit hastalıklarından hijyen ve aşıyla korunulabileceğini belirtti.

Emine Erdoğan’dan normal doğuma teşvik

Emine Erdoğan’dan normal doğuma teşvik

ZEKAİ Tahir Burak Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından düzenlenen Sezaryen Oranlarının Azaltılmasında Etkili Yöntemler Sempozyumu'na katılan Emine Erdoğan, "Sezaryen elbette zorunlu sebeplerle yapıldığında hayat kurtarır. Fakat bir kolaylık olarak görülüp, müdahalesiz normal doğumun yerine tercih edildiğinde anne ve bebek adına kayıplara neden olmaktadır" ifadelerinde bulundu.

Spermleri 40 yılda yarı yarıya azaldı

Spermleri 40 yılda yarı yarıya azaldı

Araştırma sonuçlarına göre, son 40 yılda batı dünyasında erkeklerin spermlerindeki azalma oranı yüzde 50’yi geçti. New York’taki School of Medicine at Mount Sinai profesörlerinden Shanna Swan “Bu araştırma en başta azalmanın güçlü ve sürekli olduğunu gösteriyor’’ diye konuştu.

İnme ve felç tedavisi mümkün

İnme ve felç tedavisi mümkün

Nörorehabilitasyon yöntemleri, nörolojik hastalıklara bağlı hareket kabiliyetini kaybetmiş olan hastalara uygulanarak hastaların tedavilerinde yardımcı oluyor.

Toplardamar tıkanıklığı hayati risk taşıyor

Toplardamar tıkanıklığı hayati risk taşıyor

Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Alper Uçak, derin toplardamar tıkanıklığının toplumda oldukça sık görülen bir hale geldiğini, ani tıkanma sürecinde damar içindeki pıhtının akciğere doğru hareket etmesinden dolayı akciğer içi damarın tıkanarak "Pulmoner Emboli" denilen hayatı tehdit eden önemli durumlarla sonuçlanabildiğini bildirdi.

Kalbinizi yoran 6 hastalığa dikkat!

Kalbinizi yoran 6 hastalığa dikkat!

Kalp sağlığı, genetik- çevresel faktörler ve vücuttaki pek çok sistemden doğrudan etkileniyor. Düzensiz beslenme ve hareketsiz yaşamın yanı sıra; diyabet, KOAH, yüksek tansiyon, obezite, tiroit ve gut gibi hastalıklar da kalbe olumsuz etki yapıyor..

2017 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN