Arama

Dünya

Avrupanın sabıkalı saldırganları

Avrupa'nın sabıkalı saldırganları

İngiltere, Fransa ve Belçika'da son zamanlarda terör saldırıları düzenleyenlerin birçoğunun sabıkasının bulunması, bu ülkelerdeki emniyet ve istihbarat birimlerinde güvenlik zafiyeti olduğuna ilişkin soruları gündeme getirdi.

Vekiller savaşından. vasiler savaşına...

Vekiller savaşından. vasiler savaşına...

Suriye iç savaşı, aralarında binlerce kilometre bulunan ülkeleri birbirine sıcak temaslar, hatta karşılıklı düşmanca fiiller sergileyecek şekilde yaklaştıran bir hal aldı. Rakka, Humus ve Irak arasındaki Deyr ez-Zor vilayetine dair senaryolar, İran ile ABD arasında çekişmenin, mezhep ve ulus kimlik çatışmalarına dönüşme ve aşarak devletler arasında bir çatışmayı tetikleme olasılığını güçlendirdiği görülüyor.

Mescid-i Aksayı koruma azmimiz bileniyor

Mescid-i Aksa'yı koruma azmimiz bileniyor

İsrail tarafından Mescid-i Aksa'dan uzaklaştırma cezası verdiği Aksa görevlilerinden Tarık Heşlemun, İsrail'in Harem-i Şerif'e baskın düzenleyen fanatik Yahudilere alan açmak için Filistinli gönüllü korumaları buradan çıkarmayı amaçladığını söyledi.

Crans-Montana gerçekten son olsun

Crans-Montana gerçekten son olsun

KKTC Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Haziran'da İsviçre'de yapılacak Kıbrıs müzakereleri öncesinde Ankara’da temaslarda bulundu. Ertuğruloğlu, "Kimse hayal görmesin, Türk Silahlı Kuvvetleri Kıbrıs adasında var olacaktır." dedi.

ABDden Katar açıklaması

ABD'den Katar açıklaması

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Körfez ülkelerinin Katar hakkındaki endişelerini henüz detaylandırmadıkları için ABD'nin "şaşırdığını" belirterek, "Amaç gerçekten terörizm mi?" dedi.

Belçikada terör alarmı

Belçika'da terör alarmı

Belçika'nın başkenti Brüksel'de bir tren istasyonunda küçük çaplı bir patlama meydana geldi. Konuyla ilgili açıklama yapan Belçika polisi, canlı bomba yelekli bir kişinin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Terör destekçisi APden skandal karar

Terör destekçisi AP'den skandal karar

Avrupa Parlamentosu Dışişleri Komisyonu, Hollandalı raportör Kati Piri tarafından hazırlanan Türkiye raporunu 51 evet, 3 hayır oyu ile kabul etti.

BM: Dünya Türk devletine teşekkür borçludur

BM: Dünya Türk devletine teşekkür borçludur

BM İnsani Yardımdan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Mueller, "Türkiye'ye, 3,5 milyon insana cömert yaklaşımından dolayı teşekkür ediyoruz. Şartları son derece iyi olduğu için dünya Türk devletine teşekkür borçludur" dedi.

Dünyaya Somali uyarısı

Dünyaya Somali uyarısı

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Somali Direktörü Laurent Bukera, Somali'de milyonlarca kişinin kıtlığın eşiğinde olduğunu söyledi.

2017 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN