Arama

Dünya

Fransızlardan büyük lütuf!

Fransızlardan büyük lütuf!

Fransa'nın Calais şehrindeki sığınmacıların bir bölümü için yerel mahkeme kararıyla tuvalet ve temizlik imkanları sağlandı. Yaklaşık 700 sığınmacı için geçtiğimiz günlerde, insanlık dışı uygulamaya son verilerek "temizlik imkanlarının sağlanması gerektiği" kararı yerel yetkilerce yerine getirildi.

Afrikada göç 20 milyonun üzerinde

Afrika'da göç 20 milyonun üzerinde

2017 Afrika kıtasında, mülteci, sığınmacı ve ülke içinde yerinden edinilmiş kişi sayısı 20 milyonun üzerine çıkarak rekor seviyeye ulaştı.

Avrupanın büyüyen yumurta krizi

Avrupa'nın büyüyen yumurta krizi

Avrupa'da Hollanda, Almanya ve Belçika'da yumurtalarda tespit edilen böcek ilacının ardından oluşan kriz, bu ülkelerin ihracatlarıyla Asya'da bazı ülkeler dahil 19 ülkeye yayıldı.

119 çocuk teslim edildi

119 çocuk teslim edildi

Uluslararası Kızılhaç Komitesi, Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri'nin (FARC) saflarındaki 7 çocuğu daha teslim ettiklerini bildirdi.

Trumpın Amerikan iş dünyasıyla imtihanı

Trump'ın Amerikan iş dünyasıyla imtihanı

Trump'ın Amerikan iş dünyasının önde gelen liderleriyle fikir alışverişinde bulunmak için kurduğu Danışmanlar Konseyi'nde yaprak dökümü yaşanıyor. Son 48 saatte konseyden ayrılan üst düzey yönetici sayısı, Trump'ın sert eleştirilerine rağmen altıya yükseldi.

Bağımsızlık referandumuna tek destek İsrailden

"Bağımsızlık referandumu"na tek destek İsrail'den

Irak Kürt Bölgesel Yönetiminin (IKBY), 25 Eylül'de "bağımsızlık referandumu" yapma kararına uluslararası toplumun büyük çoğunluğu karşı çıkarken, bugüne kadar referanduma destek sadece İsrail'den geldi. Referandumun "anayasal olmadığını" belirten Irak Başbakanı İbadi, "IKBY, Irak'ın bir parçasıdır. Kürtler, Irak'ın birinci derece vatandaşıdır ve böyle de kalacaktır" dedi.

Boko Haram yine saldırdı: 20 ölü

Boko Haram yine saldırdı: 20 ölü

Nijerya'da Boko Haram örgütü tarafından düzenlenen iki ayrı bombalı saldırıda 20 kişi hayatını kaybetti, 80 kişi yaralandı.

Suudi Arabistan KDV almaya başlıyor

Suudi Arabistan KDV almaya başlıyor

Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikler düşük petrol fiyatları nedeniyle önümüzdeki yıl ocak ayından itibaren KDV almaya başlayacak.

İran Suriyede uzun menzilli füze fabrikası kuruyor iddiası

İran "Suriye'de uzun menzilli füze fabrikası kuruyor" iddiası

İsrail medyasında İran'ın, Suriye'nin kuzeybatısında uzun menzilli füze üretmek için fabrika kurduğu iddia edildi. İsrail hükümeti "İran'ın Suriye'de etkinliğini artırmasının kendileri için kırmızı çizgi" olduğunu belirtiyor.

Beyaz ırkçılar: ‘Amerikan Talibanı’

Beyaz ırkçılar: ‘Amerikan Talibanı’

ABD’nin Virginia eyaletinde geçtiğimiz hafta sonunda aşırı sağcı gruplar ile ırkçılık karşıtı gruplar arasında çıkan çatışma ve solcu bir eylemcinin otomobille ezilerek ölmesi sonrası Amerikan aşırı sağı dünya gündemine oturdu. Alt-Right denilen bu gruplar için “Amerikan Talibanı’ ifadesi kullanıldı. Peki kim bunlar ve ne istiyorlar?

2017 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN