Arama

Akademik Haberler

YÖK Başkanı açıkladı: ALES kaç yıl geçerli?

YÖK Başkanı açıkladı: ALES kaç yıl geçerli?

"ALES kaç yıl geçerli?" sorusu, Danıştayın kararının ardından lisansüstü öğrencilerin ve akademisyenlerin kafalarını karıştıran bir konu olmuştu. Üniversiteler yayımladıkları ilanlara göre açıklamalarda bulunurken, resmi açıklama bugün YÖK'ten geldi.YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç, Danıştayın ALES'in geçerlilik süresini 5 yıla çıkaran yönetmelik değişikliğinin yürütmesini durdurma kararına ilişkin, "Bu konuda gerekli adımı en kısa sürede atarak sizlerle paylaşacağız" şeklinde konuştu. Prof. Dr. Saraç, bugün gerçekleştirdiği ikinci açıklamada, "30 Eylül 2018 tarihli ALES sonuçlarının açıklanacağı güne kadar, mevcut ALES puanlarının geçerli kabul edilmesine karar verilmiştir" ifadelerine yer verdi.

ALES kaç yıl geçerli?

ALES kaç yıl geçerli?

Marmara Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü yayımladığı açıklamada, ALES sonuç belgelerinin kaç yıl geçerli olacağına açıklık getirdi. Enstitü tarafından yapılan duyuruda, 2018, 2017, 2016 ve 2015-Sonbahar (Kasım) ALES sonuç belgelerinin geçerli kabul edileceği belirtildi.

LGS sonuçları bugün açıklanacak

LGS sonuçları bugün açıklanacak

MEB tarafından uygulanan Liselere Giriş Sınavı (LGS) sonuçlarının bugün açıklanması bekleniyor. 2 Haziran'da gerçekleşen LGS'ye yaklaşık bir milyon öğrenci girmişti. LGS sonuçları ne zaman açıklanacak, LGS kayıtları ne zaman yapılacak?

Siber güvenlik eğitimi başvuruları başladı

Siber güvenlik eğitimi başvuruları başladı

İstanbul Aydın Üniversitesi, Siber Güvenlik ve Siber Olaylarla Mücadele Eğitimi başvuruları başladı. Eğitimi başarıyla tamamlayan 20 kişi siber güvenlik uzmanı olarak işe yerleştirilecek.

Türkçe Yaz Okulundan rekor

'Türkçe Yaz Okulu'ndan rekor

Yunus Emre Enstitüsü'nün 16 Temmuz-12 Ağustos tarihlerinde gerçekleştireceği Türkçe Yaz Okulu'nda 125 ülkeden 1071 öğrenci ağırlanacak.

İMÜ lisansüstü programları açıklandı

İMÜ lisansüstü programları açıklandı

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü 2018-2019 Güz Yarıyılı için lisansüstü başvuru koşulları ve kontenjan sayısını açıkladı.

Toplum tarihi İTÜ’de yazılıyor

Toplum tarihi İTÜ’de yazılıyor

Bilim, teknoloji, toplum tarihi İTÜ’de yazılıyor. İTÜ Bilim ve Teknoloji Tarihi Tezli Yüksek Lisans programı açıldı.Güçlü akademik kadrosu ile disiplinlerarası perspektifte araştırma yapmak isteyenler için son başvuru tarihi 22 Haziran.

İstanbulda sinema günleri

İstanbul'da sinema günleri

Pera Film yaz aylarını Kumsalda programı ile karşılıyor. Pera Müzesi ve İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nün 1870’lerden 20. yüzyıla, deniz hamamından plaja geçişin hikâyesine odaklanan İstanbul’da Deniz Sefası: Deniz Hamamından Plaja Nostalji sergisi kapsamında sunulan program, sinemada bir mekân olarak kumsalın işaret ettiği anlamların izini sürüyor.

2018 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN