Arama

Akademik Haberler

Sosyal medyanın metin temelli analizi

Sosyal medyanın metin temelli analizi

İstanbul Bilgi Üniversitesi Finansal Uygulama ve Araştırma Merkezi (CEFIS) ve Oxford Intellect işbirliğinde düzenlenen üç günlük kurs katılımcılara sosyal medya üzerinden metin analizinin temellerini gösterecek.

Beton kano yarışmasına geri sayım...

Beton kano yarışmasına geri sayım...

İstanbul Teknik Üniversitesi, 13 Mayıs 2018’de öğrencilerin yapı malzemesi, beton ve yapısal tasarım konularındaki teorik bilgilerini uygulamaya dönüştürmesini sağlamak amacıyla ‘Beton Kano Yarışması’ düzenleyecek.

Akademik personel alınacak!

Akademik personel alınacak!

İstanbul Medipol Üniversitesi, devamlı statüde öğretim üyesi alacak. Üroloji, kardiyoloji, radyoloji, beslenme ve diyatetik anabilim dalından öğretim üyesi alınacak. Başvurular ise 5 Nisana kadar devam edecek.

BAUde Robot ve Proje Günleri başlıyor

BAU'de 'Robot ve Proje Günleri' başlıyor

Bahçeşehir Üniversitesi'nin düzenlediği Robot ve Proje Günleri, 28-29 Nisan 2018 tarihlerinde,Bahçeşehir Üniversitesi Güney Kampüsünde gerçekleşecek.

TAÜden sağlık konferansı

TAÜ'den sağlık konferansı

Alanında iki önemli ismin; Prof. Der. Tamer Demiralp ve Dr. Mete Saylan'ın konuk olarak katılacağı konferans 28 Mart'ta.

Felsefi hermenötik ve sanat

Felsefi hermenötik ve sanat

Prof. Dr. Burhanettin Tatar nezaretinde üç oturum şeklinde gerçekleştirilecek olan programda felsefi hermenötik ve sanat ilişkisi ayrıntılı bir şekilde değerlendirilecektir.

Erken sinemanın kazası nitrat yangınları ve önlemler

Erken sinemanın kazası nitrat yangınları ve önlemler

19. yüzyıl ve 20. yüzyılın başı bir icatlar çağı olarak nitelendi hep. Fotoğraf ve benzeri diğer görsel-işitsel icatlar kadar sinema da yeni bir algı biçimi ve buna bağlı olarak modern insana yeni bir deneyimler ufku sunuyordu. Ne var ki, bu deneyimler ufkunu mümkün kılan koşullara yakından bakıldığında, ilanlarda kendini ancak dikkatli bir okumayla ele veren tehlike ve rahatsızlıkların üstü kapalı geçildiğini görüyoruz.

TEDx konuşmaları başlıyor!

TEDx konuşmaları başlıyor!

Özyeğin Üniversitesi, “TAKE ACTION/HAREKETE GEÇ” teması ile  14 Nisan 2018 Cumartesi gününde TEDxOzyeginUniversity etkinliği gerçekleştirecek.

2018 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN