Arama

Akademik Haberler

Filistinli mülteciler konferansı

Filistinli mülteciler konferansı

15 Mayıs'ta gerçekleştirilecek "Filistinli Mültecilerin Kendi Topraklarına Geri Dönüş Hakkı" konulu konferans, katılımcılarını bekliyor.

Zeytin çekirdekleri- Chromas konseri

Zeytin çekirdekleri- Chromas konseri

Boğaziçi Üniversitesi, 30 zeytin çekirdeğini ve Chromas Koro'yu bir kez daha ağırlıyor. Zeytin Çekirdekleri ve Chromas Koro, Albert Long Hall'de aynı sahneyi dinleyicilerle paylaşacak. Askıda (öğrencilere hediye edilecek) bilet için ASKIDA BİLET alternatifi de sunulacak. Konserin tüm geliri Ayvalık Yaz ve Kış Okulları projesine aktarılacak.

Film gösterimi ve söyleşi: My year with Helen

Film gösterimi ve söyleşi: My year with Helen

21. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nin davetlisi olarak ülkemize gelecek olan Yeni Zelanda eski Başbakanı Helen Clark, 16 Mayıs'ta Boğaziçi Üniversitesi'nin konuğu olacak.

1 milyon kitap kapasiteli İzü merkez kütüphane açıldı

1 milyon kitap kapasiteli İzü merkez kütüphane açıldı

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nin inşası tamamlanan yeni Merkez Kütüphanesi kullanıma açıldı. İZÜ Merkez Kütüphane, 13 bin 500 metrekare kullanım alanı, bin 500 araştırmacı ve 1 milyon kitap kapasitesi ile İstanbul'un en büyük kütüphanesi olma özelliğine sahipken, Türkiye’nin ise en büyük kütüphaneleri arasında yer alıyor.

Savaştaki Kültürel Miras  paneli

"Savaştaki Kültürel Miras" paneli

Oturum Başkanlığını Nişantaşı Üniversitesi'nden Dr. Nurcan Yalman’ın yapacağı, “Savaştaki Kültürel Miras” paneli 17 Mayıs'ta başlayacak.

KYK borçları siliniyor mu?

KYK borçları siliniyor mu?

Yüz binlerce öğrenci gözünü KYK borçlarıyla ilgili gelecek müjdeli habere çevirdi. Hükümetin bahar müjdesi adı altında vatandaşa sağladığı hizmetler içerisinde öğrencilerin de yüzünü güldürecek detaylar var. Öğrenciler KYK borçları siliniyor mu? KYK borçları yeniden mi yapılandırılıyor? KYK borçları silinecek mi? gibi soruların yanıtlarını merak ediyor.

İnovasyon Çalıştayları 2018

"İnovasyon Çalıştayları 2018"

Prestijli firmalar ile yapılacak atölye çalışmaları ile "İnovasyon Çalıştayları 2018" etkinliği 17 Mayıs Perşembe, Okan Üniveristesi Tuzla Kampüsü'nde!

İMÜ, Türk Din Musikisine ev sahipliği yapacak

İMÜ, Türk Din Musikisine ev sahipliği yapacak

İstanbul Medeniyet Üniversitesi, ses sanatçısı Münip Utandı'yı ve ney ve ses Sanatçısı Ahmet Şahin'i, Türk Din Musikisi hakkındaki Söyleşi ve Dinleti etkinliği kapsamında ağırlayacak.

Marka nasıl yaratılır?

Marka nasıl yaratılır?

Özyeğin Üniversitesi, "Marka nasıl yaratılır?" konulu girişimci söyleşisi düzenliyor.

10. Uluslararası Trt belgesel günleri başladı

10. Uluslararası Trt belgesel günleri başladı

Bu yıl 10'uncusu gerçekleştirilen festivalde 3 kategoride 38 film finale kaldı. Finale kalan filmlerin gösterimleri, 10-13 Mayıs 2018 tarihlerinde halka açık ve ücretsiz yapılacak.

YÖKten Fransız Dili ve Edebiyatı kararı

YÖK'ten Fransız Dili ve Edebiyatı kararı

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK), Türkiye’deki yükseköğretim kurumları bünyesinde yer alan ve henüz öğrencisi olmayan Fransız dili ve edebiyatı ve Fransızca öğretmenliği bölümlerine yeni bir karar alınıncaya kadar öğrenci alınmamasına karar verdi.

2018 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN